poniedziałek, 25 września, 2023
+

  Ktoś podszywał się pod Stanisława Sienkę na Facebooku

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Osoby publiczne mogą napotkać na trudności podczas korzystania z portali społecznościowych. Jedną z nich jest podszywanie się pod znane osoby za pomocą fałszywego konta. Ofiarą internetowego oszustwa został Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa.

  Stanisław Sienko powiadomił znajomych, przyjaciół oraz sympatyków o fałszywym koncie, poprzez które ktoś podszywał się pod jego osobę. Podał również najważniejsze informacje, za pomocą których można odnaleźć właściwe konto. Według dzisiejszej informacji (tj. 21.12.2020 r.) oficjalny profil liczy 1311 znajomych i jest obserwowany przez 188 użytkowników.

  Osoby, które w ciągu ostatnich dni otrzymały „zaproszenie do grona znajomych” z innego konta osobistego o nazwie ,,Stanisław Sienko”, bądź wiadomości prywatne, są proszone są o czujność. Podajemy link do prawidłowego osobistego konta Stanisława Sienki: https://www.facebook.com/profile.php?id=100028898682677. Jednocześnie informujemy, że jedyną oficjalną stroną Zastępcy Prezydenta Miasta Rzeszowa jest: https://www.facebook.com/Wiceprezydent-Miasta-Rzeszowa-Stanis%C5%82aw-Sienko-448068455714822.

  Sprawa została zgłoszona administracji Facebooka. Prawdopodobnie fałszywe konto zostało już usunięte, ponieważ nie można go już odnaleźć za pomocą wyszukiwarki.

  W związku z tą nieprzyjemną sytuacją przypominamy jak ważna jest ochrona danych osobowych na Facebooku. Bardzo łatwo można stać się ofiarą hakera lub oszusta, dlatego apelujemy o zgłaszanie wszelkich podejrzanych kont oraz o ustawianie odpowiednio silnych haseł.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com