0,5 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  RudeiCzarne z Podkarpacia zwycięzcą Turystycznych Mistrzostw Blogerów 2020

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zakończyły się Turystyczne Mistrzostwa Blogerów 2020, a wyniki zostały ogłoszone 10 grudnia. To jedyna akcja w Polsce promująca turystykę krajową, która łączy w sobie nowoczesne formy przekazu i element grywalizacji. W tym roku pierwsze miejsce w konkursie zdobyła para z Podkarpacia Karolina Miller i Piotr Andruszko (rudeiczarne.pl).

  Reprezentanci Podkarpacia rywalizowali w finale z 16 przedstawicielami różnych województw. Musieli przygotować minimum dwa wpisy na blogi oraz jeden materiał wideo, a także sześć postów na Facebooku oraz sześć postów na Instagramie, które dotyczyły kilkudniowego wypadu do przydzielonego województwa. Twórcy szukali ciekawych, nieoczywistych miejsc. Prezentowali też pomysły na realizację Polskiego Bonu Turystycznego.

  — Sezon wakacyjny  w tym roku pokazał nam, że w wielu krajach w związku z  pandemią na znaczeniu zyskała turystyka krajowa. Ten trend można było również zaobserwować u nas. Polska bez wątpienia kryje wiele wyjątkowych miejsc. Są takie lokalizacje, które nie zdobyły jeszcze tak dużej popularności, a bez problemu mogą konkurować z zagranicznymi atrakcjami turystycznymi. Powinniśmy pokazywać je i zachęcać do krajowej turystyki 

  — mówił Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

  Karolina Miller i Piotr Andruszko pochodzą z Podkarpacia, ale mieszkają na Malcie. Tęsknota za krajem sprawiła, że para zaczęła odkrywać swoje rodzime województwo, a efekty swoich podróży publikują na swoim blogu: rudeiczarne.pl. Podróżnicy prezentują tam materiały dotyczące m.in. podkarpackich cerkwi, zamków czy opuszczonych wiosek w Bieszczadach.

  źródło: YouTube

  O zwycięstwie decydowały wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów oraz opinia kapituły. Głosowanie odbyło się za pomocą aplikacji umieszczonej na stronie konkursu mistrzostwablogerow.polska.travel, która była aktywna od 10 do 24 listopada. Oddanie głosu było możliwe 1 raz na 48 godzin za pośrednictwem adresu e-mail.

  Wyniki konkursu zostały ogłoszone 10 grudnia. Para z Podkarpacia otrzymała łącznie 13,5 tys. zł netto, oraz możliwość dalszej współpracy przy projektach realizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Nagroda za zajęcie drugiego miejsca wynosiła 8,5 tys. zł netto, a bloger, który zajął trzecie miejsce otrzymał łącznie 6,5 tys. zł netto.

  fot. rudeiczarne.pl

  Laureaci gorąco podziękowali za pośrednictwem Facebooka za otrzymane głosy oraz za towarzyszenie w podróży po Podkarpaciu. Wyrazili dumę z tego, że konkursowe treści dotarły aż do 1,8mln osób. Pogratulowali także pozostałym laureatom.

  Dla nas to była niesamowita przygoda i sprawdzian naszych umiejętności i możliwości. Taka, którą na pewno zapamiętamy do końca życia. I z całego serca mamy nadzieję, że już niebawem ruszycie na podkarpackie szlaki. Bo warto! My tymczasem zabieramy się za pracę nad kolejnymi, podkarpackimi materiałami! Bo jeszcze sporo zostało do opowiedzenia i pokazania!

  – pisali podróżnicy na swoim Facebooku.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com