poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  Sukces Rzeszowianki w zawodach pływackich

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Studentka z Rzeszowa wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Lublinie. Udało jej się zdobyć tytuł Mistrza Polski, złoty i brązowy medal.

  Rzeszowianka Dominika Kulaga wzięła udział w ogólnopolskich zawodach pływackich w Lublinie, które odbyły się 10-11.10.2020 roku.

  fot. materiały prasowe Collegium Humanum

  W pierwszym dniu zawodów udało jej się zdobić tytuł Mistrza Polski oraz złoty medal na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Następnego dnia pływackich zmagań odniosła kolejny sukces zdobywając brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

  fot. materiały prasowe Collegium Humanum

  Ponadto Dominika zajęła pierwsze miejsce za najlepszy wynik spośród ponad 350 startów kobiet na tych zawodach oraz pierwsze miejsce w ww. stylach wśród zawodników uczelni niepublicznych. Reprezentując swoją uczelnię jako jedyna, zapewniła jej 17 miejsce w rankingu medalowym. Rywalizowała z ponad 500 zawodnikami z 45 uczelni. Uzyskany czas w mistrzowskim starcie (28.54 sek.) doskonale rokuje na przyszłość.

  Studentka reprezentowała szkołę wyższą Collegium Humanum, której filia znajduje się w Rzeszowie. Na co dzień trenuje w UKP Gryf Dębica.

  fot. materiały prasowe Collegium Humanum

   

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com