piątek, 1 marca, 2024
+

  Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Rzeszowskiej

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  W piątek, 9 października odbyła się oficjalna uroczystość inaugurująca kolejny rok akademicki. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  Wyjątkowa uroczystość inaugurująca rok akademicki 2020/2021 odbyła się zgodnie z wszelkimi zaleceniami sanitarnymi. Wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy prowadził ją nowy rektor Politechniki – dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz.

  Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart odczytała list premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do uczestników inauguracji.

  „Proszę przyjąć życzenia zawodowych sukcesów, radości z podejmowania naukowych wyzwań oraz kreowania rozwiązań i technologii, które będą służyć innowacyjności naszej gospodarki i nam wszystkim. Nauczycielom akademickim życzę niegasnącej pasji w pracy z młodymi ludźmi, a studentom – fascynacji i determinacji w zgłębianiu interesujących Was dziedzin.”

  Fot. PUW Rzeszów

  Studia na Politechnice Rzeszowskiej rozpoczęło ok 5,5 tys. studentów pierwszego roku – w trakcie uroczystości odbyło się ich uroczyste ślubowanie. W sumie na 7 wydziałach uczelni studiuje ok. 13 tys. osób. Politechnika oferowała w tym roku możliwość kształcenia się na 27 kierunkach studiów.

  Historia tej uczelni sięga lat 50. W 2016 roku, gdy obchodziła swoje 65-lecie, uzyskała status uniwersytetu technicznego. To najstarsza i największa uczelnia techniczna w południowo-wschodniej Polsce.

  PUW Rzeszów
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com