niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Trzecia edycja konferencji „Miasta Przyszłości” w rzeszowskim Urban Lab

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  W dniach 15-17 września w Urban Lab Rzeszów odbyła się transmisja Konferencji Miasta przyszłości. Codziennie przez trzy dni, chętni Rzeszowianie mogli wziąć udział w dziewięciu różnych konferencjach tematycznych związanych z miastami.

  Choć udział w konferencji był płatny, Urban Lab we współpracy z SARP Rzeszów udostępniali możliwość obejrzenia tego wydarzenia za darmo. W siedzibie Urban Labu, gdzie miała miejsce ta transmisja, można było spotkać i wymienić się spostrzeżeniami z Piotrem Rzeźwickim – Prezesem Oddziału SARP Rzeszów, Danutą Orlewską – Członkinią Zarządu Oddziału SARP w Rzeszowie oraz Piotr Orlewski – Wiceprezesem ds. zewnętrznych Oddziału SARP w Rzeszowie.

  Jednym z głównych inicjatorów udziału w Konferencji był Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa – Korad Fiołek, który od wielu lat jest w Rzeszowie liderem pod kątem proponowania dla mieszkańców innowacyjnych i nowoczesnych zmian.

  3. edycja konferencji "Miasta Przyszłości" transmisja z Urban Lab RzeszówZapraszamy!SARP Rzeszów Piotr Rzeźwicki, Prezes Oddziału SARP RzeszówRzeszów Smart City Konrad Fijołek

  Opublikowany przez Urban Lab Rzeszów Wtorek, 15 września 2020

  Wystąpienia oscylowały głównie wokół problemu kreowania przestrzeni nowoczesnych miast. Podczas konferencji podejmowane były tematy dotyczące m.in. usług ekosystemowych płynących z drzew i kreowaniu roślinności w mieście, jak ekstremalnie oszczędzać wodę w budynkach i miastach, czy sposób w jaki należałoby kreować przestrzeń miejską w okresie pandemii koronawirusa. Szczególnie ten ostatni aspekt wydaje się być interesującym w kontekście Rzeszowa.

  III dzień konferencji #MiastaPrzyszłości za nami ⤵️3. edycja konferencji "Miasta Przyszłości" Przez 3 dni w godz….

  Opublikowany przez Urban Lab Rzeszów Czwartek, 17 września 2020
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com