12,1 C
Rzeszów
czwartek, 17 czerwca, 2021
+

  Dzień Serca w Rzeszowie – finał 27 września!

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Finał tegorocznego Dnia Serca w Rzeszowie rozpocznie się 27 września na Rynku Rzeszowskim o godz. 14:45, . Organizatorami tego wydarzenia są Podkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Centrum Medyczne Medyk.

  Głównym celem akcji jest szerzenie idei dbania o serce i przeciwdziałanie chorobom układu krążenia. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną dotychczasowy program tego wydarzenia uległ zmianie – Dzień Serca zaczyna się już od poniedziałku 21 września. Na cały tydzień zaplanowany został cykl spotkań online z naszymi specjalistami. Poruszone zostaną tematy diety, sportu, a także stresu – wszystko w kontekście serca.

  Piątek, piąteczek 😀 Można odetchnąć pełną piersią i pozwolić sobie na zabawę 😀 Baw się! Śmiej się! Rusz swoje serce…

  Opublikowany przez Dzień Serca w Rzeszowie Piątek, 18 września 2020

  Codziennie w godzinach 13:00 – 16:00 w różnych częściach miasta nasi ratownicy medyczni będą też uczyć mieszkańców Rzeszowa, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy oraz obsługi defibrylatorów AED. W niedzielę 27 września przy ratuszu stanie krwiobus, w którym w godz. 14:00 – 18:00 chętni będą mogli oddać krew.

  W dzień finału na scenie odbędą się panele dyskusyjne ze specjalistami oraz występy artystyczne, w tym występ wokalistów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Wydarzenie zakończy się koncertem wieczoru – o godz. 17:00 na scenie wystąpi rzeszowski zespół – trio Piece of Cake.

  Hasło przewodnie tegorocznego Dnia Serca w Rzeszowie to #useheart – odnosi się ono do serca nie tylko w kontekście badań, ale także pomocy innym. Dlatego w ramach wydarzenia prowadzona będzie zbiórka nakrętek na rehabilitację bliźniaków – Sebastiana i Fabiana Bartmanów, którzy cierpią na dziecięce porażenie mózgowe. Nakrętki będzie można wrzucać do specjalnego serca – informacja o tym, gdzie się aktualnie znajduje, będzie podawana na bieżąco na stronie FanPage. Oprócz tego zbiórka prowadzona będzie również w sklepach FRAC, gdzie nakrętki będzie można wrzucać do specjalnie oznaczonych pudeł. Akcja będzie trwała do czasu, aż całe serce napełni się nakrętkami.

  Serdecznie zapraszamy do zainteresowania się wydarzeniem oraz obserwowania strony FanPage Dzień Serca w Rzeszowie!

  graf. materiały Organizatorów
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -