sobota, 2 marca, 2024
+

  Teatr Maska rozpoczyna nowy sezon artystyczny. Do kadry dyrektorskiej dołącza znany artysta.

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Rzeszowski Teatr Maska rozpoczyna nowy sezon artystyczny obejmujący zakres czasowy 2020/2021. Nowy wymiar teatralny rozpocznie się uroczystą premierą spektaklu „Alicja w Krainie Czarów“ w reżyserii Gabriela Gietzky’ego. Premiera spektaklu odbędzie się w ramach festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2020 w niedzielę 30 sierpnia o godz. 16:30.


  Spektakl „Alicja w Krainie Czarów“ będzie pojawiał się w repertuarze Maski przez cały rozpoczynający się sezon. Na najbliższe przedstawienia teatr zaprasza w niedziele 6 i 27 września. Bilety są już dostępne na stronie www.teatrmaska.pl 

  Jesienią w Teatrze Maska zaprosimy Widzów na dwie produkcje online w ramach projektu „Teatr Mask@ w sieci – Wszystko da się naprawić” dofinansowanego z programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury.

  Czytanie performatywne „Zamek z kart“ i słuchowisko „Pan Złota Rączka“ autorstwa Magdy Żarneckiej i Przemysława Jaszczaka w reżyserii tego ostatniego. Hasło przewodnie projektu to „Wszystko da się naprawić”, a odnosi się ono bezpośrednio do relacji międzyludzkich. „W tym trudnym dla wszystkich czasie zadajemy pytanie o potrzebę bliskości, czułości i empatii dla drugiego człowieka. Pragniemy nawołać odbiorców do dialogu i otwartości – odpowiedzi na pragnienia nie zawsze wyartykułowane, jakimi są marzenia o przyjaźni i byciu zrozumianym” – mówi Klaudia Mazur Specjalista ds. marketingu i organizacji Teatru Maska.

  Przemysław Jaszczak fot. Sebastian Mintus

  Do zespołu Teatru Maska dołączył zastępca dyrektora ds. artystycznych Przemysław Jaszczak, reżyser teatralny, autor adaptacji i sztuk teatralnych, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie/ Filii we Wrocławiu – „ma swoim koncie przede wszystkim realizacje familijne oraz młodzieżowe. Swoje spektakle najczęściej opiera o klasyczne baśnie albo współczesną dramaturgię podejmującą trudne tematy.  Wyreżyserował spektakle niemal w całej Polsce. Przemysław Jaszczak dodatkowo realizuje swoje pomysły i wizje w teatrach offowych, poruszając tematykę praw człowieka i przełamując tematy tabu.” – poinformowała Mazur.

  W Teatrze Maska Przemysław Jaszczak zapowiada wizję programu opartego na otwartości, produkcje dostosowane dla Widza w każdym wieku. W planach są 4 bloki tematyczne:

  1. Powieści i baśnie klasyczne („Kajtuś Czarodziej“ w sezonie 2020/2021)
  2. Ważne sprawy – Współczesne sztuki teatralne przełamujące tabu.
  3. Scena dla młodzieży – lektury szkolne w nowoczesnej odsłonie.
  4. Inne formy – etiudy, koncert, spektakl uliczny.
  fot. Teatr Maska

  W programie Teatru Maska pozostaną również znane rzeszowskiej publiczności festiwale Maskarada Festiwal Teatrów Ożywionej Formy i Źródła Pamięci. Grotowski – Kantor – Szajna, które ze względu na obecną sytuację nie odbyły się w planowanym terminie.

  Dzisiejsze spotkanie artystów Teatru Maska z dziennikarzami. Materiał własny

  „Cieszymy się ogromnie z możliwości ponownego zapraszania Państwa do udziału w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr Maska. Jesteśmy otwarci dla Widzów, planujemy zrealizować wyżej przedstawiony pogram artystyczny i aktywnie kontynuować sezon.” – mówi Klaudia Mazur z Teatru Maska.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com