28,9 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Rzeszów. Jechał bez biletu – zaatakował dwie kontrolerki!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 24 sierpnia doszło napaści na dwie kontrolerki biletów. Zarząd Transportu zgłosił sprawę na policję i prosi o pomoc w identyfikacji sprawcy.

  „O godzinie 08:46 przy ul. Rejtana na wysokości Millennium Hall, w autobusie linii „0B”, o numerze bocznym autobusu 108, dwie pracownice kontroli Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie zostały zaatakowane przez podróżnego bez biletu” – poinformowała w środę Anna Kowalska, dyrektor ZTM w Rzeszowie.

  Kontrolerka po wejściu tylnymi drzwiami do pojazdu poprosiła o okazanie biletu pasażera. Podróżny nie posiadał biletu, zakupił go poprzez aplikację mobilną podczas trwania kontroli. Poproszony o okazanie dokumentu tożsamości w celu wystawienia wezwania do zapłaty, został poinformowany o przysługujących mu prawach.

  „Po dojechaniu na kolejny przystanek kierowca otworzył drzwi i podróżny siłą opuścił pojazd. Kontrolerka próbowała mu zablokować drogę wyjścia, zgodnie z obowiązującym zarządzeniem, trzymając się poręczy blokując wyjście, a druga kontrolerka próbowała pomóc go zatrzymać w pojeździe” – mówi Kowalska i dodaje „po całym incydencie obie Panie udały się na obdukcję lekarską na pogotowie”.

  Zarząd Transportu Miejskiego o całym zajściu poinformował policję. Jednakże zwraca się z apelem o pomoc w identyfikacji sprawcy napaści.

  „Dla osoby, która pomoże w zidentyfikowaniu sprawcy ZTM w Rzeszowie przygotował nagrodę. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: 017 8660 383, ztm@ztm.erzeszow.pl” – mówi Anna Kowalska.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -