sobota, 2 marca, 2024
+

  Gliwicka prokuratura: zarzuty dla kierowcy auta osobowego po wypadku na DK88!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Gliwicka prokuratura przedstawiła 67-letniemu mężczyźnie, kierowcy samochodu osobowego, zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, po wypadku dla drodze Krajowej nr 88 w Kleszczowie pod Gliwicami.

  Na skutek koszmarnego wypadku na drodze krajowej numer 88 między Kleszczowem a Gliwicami zgięło ośmiu pasażerów. Śmierć poniósł także kierowca poszkodowanego busa. 7 osób zostało rannych.

  Wśród ofiar zdarzenia było siedem osób z Podkarpacia, w śród nich m.in. 23-letnia Karolina i jej partner Patryk. „Narzeczeni pochodzili z Podkarpacia i byli najmłodszymi osobami, które zginęły w wypadku” – ustaliła gazeta „Fakt”. Para jechała do Holandii, gdzie, dzięki pracy sezonowej przy zbiorach, miała zarobić pieniądze na swoje wesele. Ślub odbyć miał się za miesiąc

  Do wypadku doszło w sobotę około godz. 22.30. Według wstępnych ustaleń policji wynika, że jadący drogą krajową numer 88 bus najprawdopodobniej próbował uniknąć czołowego zderzenia z autem osobowym, którego kierowca chciał wyprzedzić autokar.

  Kierujący samochodem osobowym został zatrzymany w niedzielę. W poniedziałek usłyszał on zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu drogowym. Prokuratura skierowała wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Podejrzany, nie przyznał się do popełnienia przestępstwa. Pochodzi ze Śląska.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com