niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Prawie co czwarta osoba z feralnego wesela w Rzeszowie z potwierdzonym koronawirusem!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Prawie co czwarta osoba z feralnego wesela w Rzeszowie z potwierdzonym koronawirusem! Ognisko ciągle się rozrasta – tak wynika z danych podanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Rzeszowie.

  Już 21 osób zostało zakażonych koronawirusem podczas weselnego przyjęcia w Rzeszowie, w dniu 1 sierpnia. Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie, przekazała nam, że przypadki zakażeń dotyczą 12 osób z Rzeszowa i 4 z powiatu rzeszowskiego, 2 z powiatu przeworskiego oraz po 1 osobie  z powiatów  brzozowskiego, jarosławskiego i strzyżowskiego.

  Na weselu bawiło się łącznie 92 osoby plus 2 członków obsługi. „Wszystkie osoby te zostały objęte kwarantanną.” – dodaje Gibała.

  „W dniu 23.08.2020 r.  uzyskano 4  pozytywne wyniki w kierunku SARS CoV-2 u osób  z powiatu rzeszowskiego i miasta Rzeszowa  – osoby te nie są powiązane z  ogniskami.” – poinformowała nas w poniedziałek rzecznik wojewódzkiego sanepidu.

  Pozostałe ogniska w Rzeszowie:

  Szpital MSWiA w Rzeszowie – w ognisku  potwierdzono łącznie 17 pozytywnych przypadków, w tym u 7 pacjentów (1 zgon) oraz u 5 osób z personelu medycznego i 5 osób z kontaktu.  Przebadano cały personel i pacjentów oddziału chirurgii. 

  Szpital nr 2 w Rzeszowie – ogółem potwierdzono 10  wyników dodatnich w tym: 7 zakażeń wśród personelu medycznego oraz 3 osób z  kontaktu. Wstrzymano przyjęcia  do kliniki ginekologii i położnictwa. Badania pacjentów i personelu są w toku, 47 osób ze styczności objętych jest kwarantanną.

  Żłobek w Rzeszowie – po za zakażoną jedną z matek i dzieckiem, nie odnotowano innych zakażeń.

  „Na dzień 24 sierpnia WSSE w Rzeszowie zaplanowała przebadanie 29 osób z kontaktu na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.” – informuje Dorota Gibała.  

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com