0,7 C
Rzeszów
poniedziałek, 8 marca, 2021

Dzień Kobiet w kinie lub teatrze

Już 8 marca Dzień Kobiet, z tej okazji kino Zorza i Teatr im. Wandy Siemaszkowej, zaplanowały wyjątkowe wydarzenia dla pań. W kinie Zorza o...
+

  Zamiast S19, tranzyt prowadzony jest przez miejskie obwodnice. Rzeszów zapowiada kontrole!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Miasto zapowiada kontrole samochodów ciężarowych, tych przekraczających całkowitą wagę 12 ton, które regularnie przejeżdżają rzeszowskimi ulicami.

  Rzeszowski Ratusz odbiera co raz to więcej sygnałów od mieszkańców o wzmożonym ruchu ciężkich pojazdów, regularnie przejeżdżających rzeszowskimi obwodnicami. W mieście obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych, których całkowita waga przekracza 12 ton. Zakaz ten nie dotyczy jednak pojazdów przewożących towary czy wykonujących usługi, z zastrzeżeniem, że posiadają oni zezwolenia od Miejskiego Zarządu Dróg.

  Po wybudowaniu odcinka drogi ekspresowej S19 na długości od węzła Świlcza do ul. Podkarpackiej, miasto liczyło, że tranzyt zostanie skierowany właśnie tamtędy. Podobna sytuacja dotyczy północnej, autostradowej obwodnicy miasta.

  Mieszkańcy Rzeszowa regularnie jednak dostrzegają, że po obwodnicach porusza się zwiększona ilość pojazdów ciężarowych. Dziś nikt nie ma pewności czy te pojazdy mają specjalne pozwolenia. W tym celu rzeszowscy urzędnicy poprosili Inspekcję Transportu Drogowego i policję, aby objęła ciężarówki kontrolą.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -