poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  PKW: w Rzeszowie frekwencja wynosi 52,41%, w województwie 52,20 %

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała na popołudniowej konferencji prasowej, że według stanu na godzinę 17:00 frekwencja wyborcza w Polsce wyniosła 52,10%.

  Na Podkarpaciu zagłosowało już 52,20% wyborców. Najwięcej wyborców poszło do urn w powiecie leskim – 58,78%, najmniej w powiecie bieszczadzkim 47,84%. W miastach na prawach powiatu najwięcej wyborców poszło w Krośnie – 52,92%, najmniej w Przemyślu 47,33%. Pod względem gmin prowadzi Cisna, gdzie do urn poszło już 71,40%.

  W Rzeszowie frekwencja wg stanu na 17:00 wyniosła 52,41%. Największą wartość w stolicy Podkarpacia odnotowano w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 64 w budynku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, przy ul. Legionów 20.

  Cisza wyborcza

  27 przypadków łamania ciszy wyborczej w regionie odnotowała podkarpacka policja. Zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie informuje nas, że dotyczą one powiatów rzeszowskiego, niżańskiego, łańcuckiego, jasielskiego, stalowowolskiego, krośnieńskiego, przeworskiego, tarnobrzeskiego, dębickiego i bieszczadzkiego. Zgłoszenia o łamaniu ciszy dotyczą głównie uszkodzenia plakatów i banerów kandydatów oraz ich ponownego wieszania.

  Cisza wyborcza potrwa do zamknięcia lokali wyborczej, czyli do godziny 21:00. Po tej godzinie poznamy wyniki sondażu exit pool, przeprowadzonego przez IPSOS.

  Relacja z regionalnych sztabów na żywo na naszym Facebooku

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com