piątek, 1 marca, 2024
+

  Policja będzie kontrolować pasażerów MPK. Sprawdzą czy używają maseczek

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Rzeszowska policja „wkracza” do akcji i na prośbę Prezydenta Miasta Rzeszowa będzie kontrolować miejskie autobusy i upominać pasażerów, którzy nie używają maseczek, o obowiązku ich zakładania.

  Noszenie zakrycia ust i nosa nakazuje Rozporządzenie Rady Ministrów. Jednynym miejscem, gdzie nie musimy używać maseczek czy przyłbic są przestrzenie otwarte, pod warunkiem zachowanie dystansu społecznego w postaci dwóch metrów.

  Maciej Chłodnicki, rzecznik Prezydenta Rzeszowa mówi, że „od dłuższego czasu docierają do nas informacje, że część pasażerów MPK nie przestrzega obowiązujących zasad związanych z pandemią. Część nie zakłada maseczek i nie przestrzega nakazanych odległości między pasażerami.”

  „W związku z tym, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc poprosił Komendanta Miejskiego Policji o przeprowadzenie akcji uświadamiającej pasażerów, że w dalszym ciągu mamy stan pandemii i obowiązują rygorystyczne zasady w autobusach komunikacji miejskiej. Patrole policyjne kontrolują autobusy i zwracają uwagę na zachowanie odstępu i zakładanie maseczek. Informują również pasażerów oczekujących na przystankach o tym, że muszą zastosować się do obostrzeń” – dodaje Chłodnicki.

  Nakaz zakrywania ust i nosa nie obowiązuje: dzieci do lat 4, osób, które pobrykają się z problemami z oddychaniem – nie ma konieczności okazania zaświadczenia, czy orzeczenia, osoby, które ze względu na swój stan zdrowia, nie są w stanie same założyć i zdjąć maseczki – nie ma konieczności okazania zaświadczenia, czy orzeczenia, osób jadących wspólnie autem, jeżeli razem mieszkają, osób jadących autem razem z dzieckiem do 4 roku życia, osób pracujących, jeżeli nie mają one kontaktu z osobami z zewnątrz – jeżeli bezpośrednio obsługują interesantów lub klientów, muszą zakładać maseczkę, kierowcy zbiorowego transportu publicznego oraz przewoźnicy prywatni, jeżeli są odgrodzeni odpowiednio od pasażerów, osoby duchowne sprawujące obrzędy religijne, rolnicy w czasie pracy w gospodarstwie, żołnierze Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i wojsk sojuszniczych, funkcjonariusze Służb Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego, w czasie pełnienia swoich funkcji.

  Rzeszowski Ratusz informuje także, że strażnicy miejscy również będą zwracać uwagę na obowiązek używania zakrycia nosa i ust.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com