5 C
Rzeszów
czwartek, 21 stycznia, 2021

Wojewódzki Dom Kultury zaprasza na wystawę inspirowaną zimowym pejzażem

W związku z zimową pogodą za oknem Wojewódzki Dom Kultury zaprasza do odwiedzenia nowej wystawy inspirowanej zimowym pejzażem, której autorem jest Piotr Gieroń. Od...
+

  Kolejny szpital w Jarosławiu z zakażeniami wśród personelu!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rozrasta się ognisko zakażeń koronawirusem w Jarosławiu. W ciągu ostatniej doby nowe przypadki zachorowań pojawiły się w lokalnym Szpitalu Psychiatrycznym.

  Od kilkunastu dni jarosławski szpital powiatowy walczy z ogniskiem koronawirusa, które pojawiło się na oddziale wewnętrznym tego szpitala. Codziennie przybywa tam nowych zakażonych. Ogółem potwierdzono tam już 57 zakażeń, w tym u 34 pacjentów z różnych powiatów, 7 osób z personelu medycznego oraz 12 osób z kontaktu. Cztery osoby zmarły.

  “W dalszym ciągu zamknięty jest oddział chorób wewnętrznych. Przyjęcia pilne do pozostałych oddziałów szpitalnych są realizowane, natomiast do odwołania wstrzymane są przyjęcia planowe.” – informuje Dorota Gibała rzecznik wojewódzkiego sanepidu.

  Nowe ognisko pojawiło się w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej, gdzie   potwierdzono 3 nowe wyniki dodatnie wśród personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu.

  W całym Jarosławiu Kwarantanną objęto ponad 661 osób.  “Na bieżąco prowadzone są badania osób z tzw. bliskiego kontaktu. Trwa dochodzenie epidemiologiczne” – przekazuje Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie.

  Normuje się sytuacja epidemiczna w Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie, gdzie wśród personelu i pracowników tego szpitala nie odnotowano nowych zakażeń, ani wczoraj, ani dziś.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -