10,6 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Koalicja Obywatelska podsumowała zbiórkę podpisów. „Idzie nadzieja”

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Członkowie Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu podsumowali dziś zbiórkę podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na Prezydenta Polski. Zebrali ich 48 tysięcy.

  NA ŻYWO – Kurier Rzeszowski – portal, gazeta i telewizja internetowa

  🔴 NA ŻYWO: Konferencja prasowa Parlamentarzystów PO oraz Europosł Elżbieta Łukacijewska

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Środa, 10 czerwca 2020
  fot. K. Mosiężny Kurier Rzeszowski

  Poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego udzielali mieszkańcy Podkarpacia w różnym wieku od 18 – latków do najstarszych (nawet urodzonych w 1932 roku). „Kończymy pierwszy etap kampanii prezydenckiej. Z Podkarpacia do sztabu w Warszawie wysłaliśmy 46 339 podpisów, ale zbiórka trwa nadal (…) dziś mamy ich 48 245.” – mówił Przewodniczący podkarpackich struktur Platformy Obywatelskiej Zdzisław Gawlik. To o 30 tysięcy więcej podpisów niż pod kandydaturą Małgorzaty Kidawy – Błońskiej.

  Gawlik wskazywał, że tak duże poparcie pod kandydatem Koalicji Obywatelskiej „jest wyrazem troski o Polskę wolną, solidarną i demokratyczną”. Mieszkańcy Podkarpacia, którzy rozmawiali ze zbierającymi podpisy członkami KO, wskazywali, że nie akceptują już bieżącej polityki czy to Rządu czy Prezydenta Andrzeja Dudy. Jak wskazywał Przewodniczący mieszkańcy Podkarpacia sami inicjowali zbiórki wśród swojej rodziny, znajomych, przyjaciół licznie zbierali podpisy.

  fot. K. Mosiężny Kurier Rzeszowski

  Europosłanka Elżbieta Łukacijewska z PO zwracała uwagę, że zbiórka podpisów na Podkarpaciu przeszła najśmielsze oczekiwania wszystkich członków sztabu regionalnego. Wskazywała, że większość składających podpis podpisując listę sprzeciwiała się polityce prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość. Jak mówiła, zdarzały się przypadki, kiedy to pięć lat temu wyborcy popierali Andrzeja Dudę, a dziś nie mogąc zaakceptować jego bieżącej polityki opartej także na działaniach rządu Morawieckiego, składając podpis pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego, deklarowali na niego także oddanie głosu.

  fot. K. Mosiężny Kurier Rzeszowski

  W konferencji prasowej wzięli udział także posłowie Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu: Krystyna Skowrońska, Joanna Frydrych, Marek Rząsa oraz Radny Wojewódzki Krzysztof Feret, będący jednocześnie szefem struktur Nowoczesnej na Podkarpaciu, Renata Butryn ze Stalowej Woli czy prof. Zbigniew Ćwiąkalski.

  Posłanka Krystyna Skowrońska przytaczała zaś o wzruszającej chwili, kiedy do stoiska zbiórki podpisów w Mielcu, na wózku inwalidzkim przyjechała osoba niepełnosprawna – „wskazywała, że potrzebuje wsparcia, wskazywała jak to wsparcie powinno wyglądać” – mówiła Skowrońska. Renata Butryn przytaczała niezliczone chwile prawdziwych słów poparcia, pozytywnej energii, wskazywała na duże zaangażowanie społeczne (mieszkańców Podkarpacia).

  fot. K. Mosiężny Kurier Rzeszowski

  Radny Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztof Feret wskazywał, że wzrasta liczba osób czy to w Polsce czy na Podkarpaciu, którzy oczekują zmian, oczekują samodzielnego prezydenta. „Rafał Trzaskowski na pewno nie będzie dzielić społeczeństwa, będzie przestrzegać Konstytucji”. Jak mówił, samorządy lokalne potrzebują właśnie Prezydenta, który wywodzi się z tego środowiska (Trzaskowski jest Prezydentem Warszawy).

  fot. K. Mosiężny Kurier Rzeszowski

  Koalicja Obywatelska rozpoczyna teraz kolejny, drugi, etap kampanii wyborczej. To akcja rozwieszania banerów, billbordów czy plakatów. Na dziś nie znana jest także data wizyty kandydata Trzaskowskiego na Podkarpaciu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -