niedziela, 28 kwietnia, 2024
+

Jagiellonia Białystok lepsza od Resovii w Pucharze Polski

Resovia Rzeszów przegrała z Jagiellonią Białystok i odpadła z Pucharu Polski. Ekstraklasowicz pokonał miejscowych 1:3.

W 21. minucie fatalny błąd popełnił Bartłomiej Wasiluk. Jose Naranjo bezlitośnie wykorzystał ten prezent, minął Pindrocha i otworzył wynik spotkania.

Tuż przed przerwą gola wyrównującego strzelił Maciej Górski, jednak sędzia dopatrzył się spalonego i to Jagiellonia schodziła do szatni w lepszych humorach.

W drugiej połowie przyjezdni chcieli jak najszybciej podwyższyć prowadzenie. Wrzutkę Tomasza Kupisza na bramkę zamienił Naranjo. Dla Hiszpana był to już dublet w tym meczu.

Niespełna na 20 minut przed końcem spotkania, Bartłomiej Eizenchart podał do Radosława Bąka, dzięki czemu gospodarze zdobyli gola kontaktowego.

W 90. minucie kolejnym błędem popisała się defensywa „Pasiaków”. Tym razem fatalne zagranie Pindrocha przejął Naranjo, a gola do pustej bramki, na 1:3 zdobył były piłkarz Stali Rzeszów – Dominik Marczuk.

RESOVIA RZESZÓW 1:3 JAGIELLONIA BIAŁYSTOK