+

Przełamanie Resovii i bardzo ważna wygrana w walce o utrzymanie

Piotr Litewski Jr.
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl

Można wręcz powiedzieć… nareszcie! Nareszcie po 5 meczach bez zwycięstwa Resovia pokonuje faworyzowane przed spotkaniem GKS Tychy 2:0. Bohaterem „Pasiaków” był Rafał Mikulec, który ustrzelił dublet.

W mecz zdecydowanie odważniej weszli gospodarze. Już w pierwszych minutach kilkukrotnie zagrozili bramce rywali. W 9. minucie Kelechukwu Ibe-Torti został sfaulowany w polu karnym. Do jedenastki podszedł kapitan drużyny – Rafał Mikulec i pewnym strzałem dał prowadzenie drużynie z Rzeszowa.

GKS próbował odrobić straty, ale dobrze funkcjonująca defensywa Resovii nie pozwalała przeciwnikowi na zbyt wiele.

W 33. minucie w sytuacji sam na sam z Pindrochem wyszedł Daniel Rumin, jednak górą w tym starciu był bramkarz rzeszowskiej ekipy.

Na dziesięć minut przed końcem spotkania Ibe-Torti podał do Mikulca i mieliśmy już 2:0. Dwubramkowe prowadzenie utrzymało utrzymało się do końca meczu.

Dzięki temu zwycięstwu Resovia awansowała w tabeli o 5 pozycji (z 18 na 13).

RESOVIA 2:0 GKS TYCHY