niedziela, 28 kwietnia, 2024
+

Zwycięska Resovia przywozi do Rzeszowa komplet punktów

Resovia z pierwszym zwycięstwem w nowym sezonie Fortuna 1 Ligi. Rzeszowianie pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec po bramce Macieja Górskiego. Mecz był ważny dla obydwu ekip, ponieważ znajdują się one w dolnej części tabeli.

W pierwszej połowie to gospodarze prowadzili grę oraz stwarzali więcej zagrożenia pod bramką Michała Gliwy, jednak nie potrafili potwierdzić tego strzeleniem bramki.

Po przerwie zobaczyliśmy kompletnie odmienioną drużynę Mirosława Hajdo. Rzeszowianie zdominowali przeciwnika, a dzięki drugiej w tym sezonie bramce Macieja Górskiego, prowadzili 1:0.

Resovia atakowała i podwyższyła prowadzenie, jednak gol nie został uznany, ponieważ Radek Bąk znajdował się na pozycji spalonej.

W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Hlib Bukhal, przez co rzeszowianie musieli kończyć to spotkanie w osłabieniu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu „Pasiaki” wyszły ze strefy spadkowej i zajmują 11 miejsce w ligowej tabeli, mając 4 punkty po 4 spotkaniach.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 0:1 RESOVIA RZESZÓW