sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Masz w domu archiwalne katalogi o klockach LEGO? Muzeum Dobranocek, właśnie przygotowuje taką wystawę

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Historia klocków LEGO zaczyna się w 1932 roku, kiedy Ole Kirk Christiansen założył firmę w Danii. Początkowo produkowała drewniane zabawki, ale w 1949 roku wprowadziła na rynek swoje pierwsze plastikowe klocki, nazywane Automatic Binding Bricks. W 1958 roku klocki zyskały swoją charakterystyczną formę, a w 1960 roku została wprowadzona nazwa „LEGO”, pochodząca od duńskich słów „leg godt”, co oznacza „zabaw się dobrze”. Od tego czasu LEGO stały się jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie, rozwijając się poprzez różnorodne zestawy, tematy i innowacje, takie jak minifigurki, zestawy tematyczne i współpraca z filmami i grami komputerowymi. Dzisiaj LEGO to ikona kultury pop i symbol kreatywności i zabawy dla dzieci i dorosłych na całym świecie.  Teraz, archiwalne katalogi tych klocków, od 18 maja zostaną udostępnione do oglądania w Muzeum Dobranocek, które znajduje się na ul. Adama Mickiewicza 13 na specjalnej wystawie.

  Ale zanim wystawa powstanie i zostanie udostępniona zwiedzającym, Muzeum Dobranocek, ogłosiło niedawno temu, że wszystkie osoby, które posiadają sporą kolekcję archiwalnych katalogów tych klocków, udostępnili je na jakiś czas, na organizowaną wystawę. Wystawa czasowa będzie się nazywała „Bajkolandia z klocków LEGO”. A powstanie ona razem we współpracy z Bricks & Figs w Krakowie.

  Muzeum poszukuje zatem osób, które mogłyby taką wystawę uzupełnić swoimi zbiorami, archiwalnymi katalogami klocków. W nagrodę, wszyscy darczyńcy otrzymają bezpłatny bilet wstępu na wystawę. Ale uwaga – zanim prześlesz, bądź też przyniesiesz swoją gazetkę, zatelefonuj pod numerem 17 748 36 53, opowiadając o niej, bądź też wyślij jej zdjęcia na skrzynkę poczty internetowej – zbiory@muzeumdobranocek.pl.  

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com