wtorek, 30 kwietnia, 2024
+

Druga porażka PGE Rysic w finale. Chemik o krok od Mistrzostwa

PGE Rysice Rzeszów przegrały z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3 w drugiej potyczce finału Tauron Ligi. W tej rywalizacji do trzech zwycięstw, policzanki prowadzą 2-0, To drugie zwycięstwo policzanek bez straty seta Trzecie spotkanie odbędzie się w piątek 19 kwietnia o godzinie 20:30  w Szczecinie.

Rzeszowianki rozpoczęły spotkanie z impetem, prowadząc 6:1 po serii świetnych zagrywek Ann Kalandadze. Jednakże gra szybko się wyrównała, gdy siatkarki Chemika złapały kontakt 7:6 i później odrobiły straty 14:14. Końcówka seta należała do policzanek, które skutecznie atakowały, uzyskując minimalną przewagę 18:20, utrzymując ją w ostatnich akcjach. Natalia Mędrzyk zakończyła seta skutecznym atakiem 23:25.

Drugą partię rozpoczęła gra punkt za punkt, która trwała do wyniku 5:5. Od początku tej odsłony na boisku zamiast Gabrieli Orvosovej grała Wiktoria Kowalska. Jednak autowy atak ze środka, skuteczny blok na Ann Kalandadze oraz dwa zakończone kontrataki dały policzankom czteropunktową przewagę 9:5. Przerwa na życzenie trenera Antigi okazała się trafna, gdyż Weronika Centka i Kalandadze weszły na wyższe obroty, doprowadzając swoją drużynę do kontaktu 10:9. Pomimo aktywności drużyny przyjezdnych, wejście Natalii Mędrzyk w pole serwisowe przywróciło im sporą przewagę, a sama przyjmująca zdobyła asa 14:5. Trener Antiga nie pozostał bierny, wprowadzając kolejne zawodniczki. Przyjezdne dobrze czytały grę na siatce, co zaowocowało blokiem na Coneo utrzymywały wysoką przewagę 18:12. Nawet gdy dwie dłuższe wymiany z rzędu kończyły się na korzyść PGE Rysic, szybko popełniały błąd. Chemik umocnił swoje prowadzenie w meczu po kontrataku Agnieszki Korneluk 25:19.

W trzecim secie drużyna z Polic dominowała od pierwszych akcji 2:5, 7:10. Trener Antiga dokonywał zmian w składzie, a gospodynie próbowały stawiać opór. Chwilowo złapały kontakt 12:13, ale rozpędzone policzanki szybko odbudowały swoją przewagę 13:17, 16:20. W końcówce Rysice jeszcze raz podjęły walkę. Wygrały pięć kolejnych akcji przy zagrywkach Kowalskiej i prowadziły 22:21. Kluczowe momenty jednak należały do siatkarek Chemika. Najpierw Mędrzyk zakończyła długą wymianę, potem przyjezdne skutecznie zablokowały atak rywalek, a Martyna Łukasik zamknęła seta asem serwisowym 22:25.

Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 19 kwietnia o godzinie 20:30 w Netto Arenie w Szczecinie. Grupa Azoty Chemik Police prowadzi 2:0 w rywalizacji do 3 zwycięstw.

PGE Rysice Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
    (23:25, 19:25, 22:25)

Rysice: Centka, Wenerska, Orvosova, Coneo), Kalandadze, Jurczyk,  Szczygłowska (L); De Paula, Obiała, Makarowska-Kulej, Szlagowska, Kowalska.

Chemik: Inneh-Varga, Kowalewska, Korneluk, Wasilewska, Fedusio, Mędrzyk, Grajber-Nowakowska (L); Sahin, Łukasik, Pierzchała

MVP: Natalia Mędrzyk