środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Ilona Damięcka Trio & Mateusz Smoczyński wystąpią w ramach Czwartków Jazzowych!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Czwartki Jazzowe w naszym mieście to nie tylko okazja do posłuchania wyjątkowej muzyki, ale również do doświadczenia artystycznego transcendowania granic gatunkowych. Już w tę czwartkową noc, 11 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00, zapowiadamy kolejną odsłonę tego niezwykłego cyklu, gdzie na scenie pojawi się Ilona Damięcka Trio wraz z Mateuszem Smoczyńskim.

  Muzyka zespołu opierać się będzie na kompozycjach z najnowszej płyty artystki pt. „HOPE”. To niezwykła podróż przez dźwięki, która rozpocznie się od mistycznego utworu „The Sea”, a zakończy wokalnym przebojem „Ten Four”. Album ten jest prawdziwym hołdem dla minimalizmu i subtelności, przywołując w sercach słuchaczy ciepłe brzmienie o lekkości mgieł nad morskimi falami. Jest to także ukłon w stronę legendarnej postaci jazzowej, Tomasza Stańki, któremu dedykowana jest jedna z kompozycji.

  Ilona Damięcka, pianistka jazzowa, wokalistka i kompozytorka, to postać znana w świecie jazzu ze swojego wyjątkowego talentu i pasji do tworzenia niezapomnianych melodii. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, laureatka Konkursu im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, w swoim bogatym dorobku artystycznym posiada pięć płyt, w tym dwie autorskie. Jej muzyka to połączenie tradycji jazzu z nowoczesnym brzmieniem, co sprawia, że jej występy są zawsze pełne emocji i zaskakujących improwizacji.

  Towarzyszyć jej będzie Mateusz Smoczyński, znakomity skrzypek jazzowy i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, zwycięzca II Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta. Mateusz, uznawany wielokrotnie za jazzowego skrzypka roku w Polsce, to artysta o wszechstronnym talencie i niezwykłej wrażliwości. Jego muzyka to niezwykłe połączenie jazzowej improwizacji z klasyczną precyzją wykonania, co sprawia, że jego występy są zawsze niezapomniane.

  W składzie zespołu znajdą się również Michał Jaros, który zagra na kontrabasie, oraz Krzysztof Szmańda, który będzie odpowiedzialny za perkusję. Ich wspólna gra gwarantuje niezapomniane doznania muzyczne, pełne energii i pasji.

  Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie WDK. Nie przegapcie tego wyjątkowego wieczoru, który na długo pozostanie w Waszej pamięci jako niezwykłe doświadczenie artystyczne i muzyczne!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com