sobota, 27 kwietnia, 2024
+

Siatkarki PGE Rysice Rzeszów pewnie awansowały do półfinału Tauron Ligi

W drugim ćwierćfinałowym meczu Tauron Ligi, PGE Rysice Rzeszów po raz drugi w fazie Play Off pokonały drużynę Moya Radomka Radom. Ponownie nie tracąc seta. Siatkarki z Rzeszowa triumfowały, awansując do półfinału. Tam spotkają się z zespołem BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała.

Po wyrównanym początku meczu, gdy wynik był remisowy 9:9, siatkarki z Rzeszowa zdołały uzyskać przewagę. Po skutecznym ataku Ann Kalandadze przewaga wzrosła do 9:12, a po punktowym bloku było już 10:14. W dalszej części seta drużyna prowadzona przez Stephane Antigę odskoczyła swoim rywalkom 13:19. Problemem dla radomianek w tej partii były własne błędy. Pomimo że w końcówce udało im się obronić trzy piłki setowe, asa posłała Martyna Świrad, to jednak skuteczny atak Gabrieli Orvosovej zakończył tego seta wynikiem 21:25.

Początek spotkania dla gospodyń okazał się fatalny. Po bloku na Martynie Świrad przegrywały 1:5. Radomianki nie potrafiły odnaleźć się na boisku, grając słabo. Kiedy następnie Ann Kalandadze rozpoczęła serię ataków, wynik wzrósł do 7:2. Pomimo prób zmian i wykorzystania przerw przez Jakuba Głuszaka, sytuacja miejscowych nie ulegała poprawie. Po asie serwisowym Orvosovej przewaga rzeszowianek wzrosła do dwunastu. W tym momencie zespół z Rzeszowa zaczął odprężać się, co dało radomiankom szansę na odrobienie strat. Po udanym ataku z drugiej linii Natalii Murek, dystans zmniejszył się do pięciu punktów. W dużym stopniu było to zasługą błędów popełnianych przez przyjezdne. Mimo prób gry podwójnym blokiem, radomianki zdołały zbliżyć się nawet na trzy punkty, ale podopieczne Antigi nie pozwoliły na więcej. Po kolejnym zagraniu Amandy Coneo prowadziły 2:0.

W trzecim secie obie drużyny prowadziły wyrównaną walkę na początku, ale później rzeszowianki odskoczyły na kilka punktów 9:13. Gospodynie zdołały jednak się zbliżyć przy udanych zagrywkach 14:15 i walcząc do końca. Niemniej jednak Rysice utrzymały przewagę, zwyciężając przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść w końcówce. Magdalena Jurczyk zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki 19:23, następnie rywalki popełniły błąd przy zagrywce, co dało Rysicom piłkę meczową, a w ostatniej akcji Wiktoria Kowalska obiła blok gospodyń 20:25.

Moya Radomka Radom – PGE Rysice Rzeszów 0:3 (21:25, 21:25, 20:25)

Radomka: Schölzel, Łyczakowska, Murek, Świrad, Gałkowska, Johnson – Stenzel (L); Nowakowska, Reiter, Gajer, Rybak-Czyrniańska, Dąbrowska, Moskwa.

Rysice: Wenerska, Coneo, Jurczyk, Orvosova, Kalandadze, Centka – Szczygłowska (L); Kubas (L), Obiała, Kowalska, Makarowska-Kulej.

MVP: Weronika Centka

Stan rywalizacji: 2:0 PGE Rysice Rzeszów