środa, 17 lipca, 2024
+

  Terytorialsi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę, 23 marca 2024 roku na Placu Apelowym 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, pseudonim „Pług”, odbyła się wyjątkowa uroczystość. Blisko 50 ochotników złożyło przysięgę wojskową. Ta ceremonia była drugą w tym roku i 44. w historii 3. PBOT. Do końca roku planowanych jest jeszcze pięć powołań kandydatów do służby w Podkarpackiej Brygadzie WOT. Najbliższe szkolenie rozpocznie się 10 maja.

  Kolejna grupa terytorialsów uroczyście złożyła przysięgę wojskową pod sztandarem 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, wypowiadając słowa roty z dumą i wzruszeniem w obecności licznie zgromadzonych rodzin i przyjaciół. Dla najmłodszych żołnierzy Podkarpackiej Trójki ta uroczystość była spełnieniem marzeń i zwieńczeniem wielu starań, a zarazem początkiem niezwykłej, wojskowej drogi.

  Podczas ceremonii, pułkownik Michał Małyska – dowódca podkarpackich terytorialsów, został uhonorowany medalem pamiątkowym „Za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”. Odznaczenie wręczyli Prezes Zarządu Okręgu w Krośnie, Krystyna Chowaniec, oraz Prezes Koła w Sanoku, Jolanta Smyczyńska.

  Z dumą i odpowiedzialnością kontynuujemy tradycje polskich formacji niepodległościowych. Istotne jest dbanie o pamięć, a nasza służba wyraża szacunek dla wartości patriotycznych i przywiązanie do lokalnej społeczności

  płk Michał Małyska, dowódca 3 PBOT.

  Nowi żołnierze, którzy właśnie złożyli przysięgę, rozpoczną teraz trzyletni cykl szkoleń w jednym z pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, zlokalizowanych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Nisku (z docelową lokalizacją w Tarnobrzegu) i Sanoku. Szkolenia będą odbywać się rotacyjnie w weekendy, trwając co najmniej dwa dni w miesiącu. Żołnierze, którzy mają za sobą co najmniej rok służby w szeregach 3. PBOT, będą mogli ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej w korpusie oficerów, podoficerów i żołnierzy szeregowych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com