środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Znamy laureatów konkursu, organizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski pod nazwą „Student ma Talent”!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Uniwersytet Rzeszowski po już ósmy raz zorganizował konkurs, w którym mogli zaprezentować się młodzi i uzdolnieni szczególnie artystycznie studenci. „Student ma Talent” to cykliczna impreza, na którą zgłaszają się osoby, które obecnie studiują, nie tylko w Uniwersytecie w Rzeszowie, ale też na innych uczelniach wyższych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było zmieszczenie się w przedziale wiekowym od 18 do 26 roku życia oraz posiadanie statutu obecnego studenta i oczywiście przesłania zgłoszenia. Powołane specjalnie jury wyłoniło spośród 70 zgłoszeń, osoby, „szczęśliwą jedenastkę”. Wybrane młode talenty mogły rywalizować ze sobą o cenne nagrody, występując już na żywo, na scenie, przed komisją.

  Cały konkurs odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy z nich, to eliminacje w formie online. A znowu drugi etap, to wielki finał, na którym zaprezentowali się wybrani studenci, z pośród nadesłanych zgłoszeń.  Cały finał konkursu odbywał się w sali koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, przy ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego 83, 15 marca, wieczorem. Występ każdego uczestnika nie mógł przekroczyć pięciu minut. Konkurs miał charakter ogólnopolski i zrzeszył studentów, którzy mieli niezwykły talent, by pokazać i pochwalić się nim przed szerszym gronem odbiorców.

  Jeśli chodzi o nagrody – laureaci otrzymali – za pierwsze miejsce – 5 tys. zł. Za drugie – 3 tys. zł oraz za trzecie – 2 tys. zł. Warto dodać, że w składzie jury zasiadli – dr Anna Czenczek, dr Bernadetta Wojtuń-Sikora, mgr Kamila Merecik oraz dr hab. Jan Wolski, prof UR.

  Kto wygrał tegoroczną edycję konkursu „Student ma Talent”?

  Pierwsze miejsce otrzymała Monika Tęcza, którą wytypowało nie tylko jury. Do artystki powędrowała także nagroda publiczności. Na drugim miejscu uplasowała się Klaudia Czenczek. Z kolei na podium, zasługując na trzecie miejsce stanął jeszcze Grzegorz Wrona. Wyróżnienia dostali także – Sabina Kułak, Nazarii Kalishchuk, Nikola Palko oraz Bartosz Popiel.

  Podczas konkursu, rywalizowali ze sobą tancerze, muzycy, wokaliści, a nawet jeden ze studentów pokazał niesamowite triki z piłką. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali talenty na najwyższym poziomie. A tym, którzy zwyciężyli serdecznie gratulujemy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com