środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  W klubie „Pod Palmą” odbędzie się koncert charytatywny. Cały z niego dochód trafi na konto małej Rozalii!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już w nadchodzącą w niedzielę, 17 marca, o godzinie 16-tej, rozpocznie się wyjątkowy koncert charytatywny, podczas którego będzie trwała zbiórka dla małej Rozalki. Podczas całego muzycznego wydarzenia, które odbędzie się w Klubie Pod Palmą w Rzeszowie, przy ul. Cichej 4a, wystąpią zespoły – LIVER, COPS, W.S.K oraz ZIEMBUL. To formacje, które tego wyjątkowego dnia, będą grały dla publiczności, a cały dochód, zebrany podczas imprezy zorganizowanej w tak ważnym, szczytnym celu, trafi na konto dziewczynki. Dodajemy, że czterolatka ma zdiagnozowane choroby w obrębie swojego małego serduszka, a uzbierane pieniądze trafią na zakup m.in. leku, który ma załagodzić poważne objawy, jakie dają zaburzenia.

  Całe wydarzenie zorganizowane będzie pod patronatem honorowym IPA Region Rzeszów KMP oraz patronatem Zarządu Terenowego NSZZP przy Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie. Rozalka jest córeczką funkcjonariusza Podkarpackiej Policji, a także podopieczną Fundacji „Serce Dziecka”.

  Jak wygląda choroba dziewczynki?

  Rozalia Białek ma zdiagnozowany przez lekarzy blok przedsionkowo-komorowy pierwszego stopnia i choruje na rzadką chorobę genetyczną serduszka – Zespół Brugadów (Brugada Syndrom), która powoduje, że już zwykła gorączka może doprowadzić do arytmii, migotania komór i nagłego zatrzymania krążenia. Ze względu na to, że jest to bardzo rzadka choroba, lek zapobiegający atakom nie jest refundowany w Polsce. Dlatego też powstał pomysł, by taki koncert zorganizować i zebrać jak najwięcej pieniędzy dla dziewczynki. Każdy podczas jego trwania będzie mógł wrzucać do puszki, ile chce. Warto wybrać się na koncert i zrobić coś dobrego, pomagać.

  A o zespołach, które wystąpią, można przeczytać i się dowiedzieć, wchodząc, pod podane niżej linki:

  https://www.facebook.com/LIVERfb

  https://www.facebook.com/Cops.Rzeszow.Band

  https://www.facebook.com/wsk.rzeszow

  https://www.facebook.com/ZIEMBUL

  Jaka jest specyfika choroby dziewczynki? Z czym zmaga się na co dzień?

  Warto wiedzieć, że Rozalka na co dzień – zarówno w domu, jak i w przedszkolu musi mieć mierzoną temperaturę. Do tego, w nocy serce dziewczynki monitoruje specjalny pulsoksymetr. Co parę dni, dodatkowo 4-latka ma robione badania EKG. Nie rusza się nigdzie bez defibrylatora AED. Każda choroba, każda infekcja musi być u Rozalki leczona niestety w szpitalu. Choroba, na którą cierpi dziewczynka, jest niezwykle rzadka, a dzięki drogim lekom, które w Polsce nie są refundowane objawy, jakie może dawać choroba, zostaną zatrzymane. Kosztowne lekarstwo ma zapobiegać atakom, które mogą się pojawić, przy jej chorobie.

  Jeśli chcesz pomóc w inny sposób, nie tylko przychodząc na koncert, ale wpłacając pieniądze online, wejdź na stronę internetową https://www.sercedziecka.org.pl/rozalia-bialek/.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com