środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Dziś jest Dzień Kobiet. Jakie atrakcje czekają szczególnie na wszystkie panie w Rzeszowie w tym wyjątkowym dla nich dniu?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiejszego dnia wszystkie panie mają swoje święto. 8 marca, w kalendarzowy Dzień Kobiet panowie mogą wręczać dziewczynom kwiaty, na przykład tulipany, albo drobne, symboliczne upominki, składając najlepsze życzenia. Także miasto Rzeszów organizuje tego dnia wiele ciekawych atrakcji właśnie przeznaczonych dla pań. Co dokładnie?

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Coś szczególnego przygotowują oddziały – numer pięć, siedem, osiemnaście oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego, a także Czytelnia Główna, przy ul. Sokoła, a to wszystko oczywiście w Rzeszowie. Między innymi na czytelniczki przygotowane będą specjalnie wybrane przez bibliotekarki książki. Będzie można także zdobyć ciekawą zakładkę razem z mądrym, inspirującym cytatem.

  8 marca, między godziną 7:00 a 11:00 oraz 14:00 a 17:00, zabytkowy Jelcz z MPK Rzeszów zawita na trasę linii „0”. Po rozpoczęciu z Dworca Lokalnego w Rzeszowie, autobus przewiezie pasażerki przez malownicze zakątki miasta. Co sprawi, że ten kurs będzie wyjątkowy? Przede wszystkim, podróż będzie bezpłatna, a uczestniczki będą miały szansę na liczne niespodzianki, które uczynią ten dzień niezwykłym.

  O godzinie 20:00 tego samego dnia, wszystkie panie mogą się wybrać do Rzeszowskich Piwnic na koncert Bartka Grzanka z zespołem. To wydarzenie będzie nie tylko okazją do wysłuchania niepowtarzalnych brzmień, ale także do promocji najnowszej płyty artysty zatytułowanej „Grzanek”. Warto podkreślić, że wstęp na koncert jest całkowicie bezpłatny, co pozwala każdej zainteresowanej osobie doświadczyć magii muzyki w wyjątkowym miejscu. Kim jest artysta? Bartek Grzanek, charyzmatyczny gitarzysta i wokalista o wyjątkowej barwie głosu, doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. Jego styl, choć zróżnicowany, wypełniony jest wpływami różnych gatunków muzycznych, takich jak country, rock czy soul. Przede wszystkim jednak, Grzanek emanuje prawdziwym, rasowym bluesem, który wciąga słuchacza w wyjątkowy świat dźwięków.

  Jeśli chodzi o kino – to, znajdujące się przy ul. Świętego Mikołaja także przygotowuje ofertę specjalną dla kobiet. Kino za Rogiem Cafe zapowiada i obiecuje, że będzie filmowo, muzycznie oraz warsztatowo. W ciągu dwóch dni – dziś – 8 marca oraz jutro – 9 marca, pokaże ono wyjątkowe filmy, specjalnie wybrane na święto kobiet. O 18 zagrani będą „Chłopi”, o 20 – „Królowe przekrętu”. Będzie też tego, dzisiejszego wieczoru koncert do posłuchania, na którym wystąpi Funky Flow. To mieszanka jazzu i funky z elementami bluesa i rocka. Muzyka oparta na funkowym groovie, organowym basie i harmonii oraz gitarowym pierwszym planie. Autorskie kompozycje mieszają się ze standardami jazzowymi i coverami w wyjątkowych aranżacjach. Zespół powstał w 2005 r i od tego czasu przeszedł długa drogę muzyczną jak i personalną. Z kolei 9 marca, już o 11 – kino zagra film pt. „Basia 2”. Godzinę później, odbędzie się seans filmowy pt. „Niezgaszalni”. Na 14:30 wybierz się do kina na film „Lena i Śnieżek”. O 16 czekać na ciebie będzie film pod tytułem „Girl”, a o 18 – „Kobieta na dachu”. O 20, w sobotni wieczór przyjdź na film „Królowe boiska”. A nieco wcześniej, bo o godzinie 18 – odbędą się wyjątkowe zajęcia pod nazwą „Kolażymy przy winie”, na których będzie można wykonać kreatywne kolaże.

  A jeśli chodzi o teatr w Rzeszowie – ten znajdujący się przy ul. Sokoła, zaprasza do kupienia biletów – uwaga – tylko dzisiaj od godziny 12 do 16 na spektakl Don Kichot, w reżyserii Waldemara Wolańskiego w cenie promocyjnej, za jedynie 40 zł. A przedstawienie teatralne to będzie można oglądać dziś, jutro i pojutrze – czyli przez cały marcowy weekend, od 8 do 10 marca. Bilety w niższych cenach można kupić w kasie teatru, oraz na stronie internetowej, online – wchodząc pod link – www.teatr-rzeszow.pl. Można także zadzwonić i zarezerwować taki tańszy bilet, po numerem 17 853 22 52. Liczba wydawanych biletów jest ograniczona.

  Maraton Fitness z okazji Dnia Kobiet, który wypada w kalendarzu 8 marca, w piątek, odbędzie się dzień później, bo w sobotę. Właśnie ze względu na to, że to dzień wolny od pracy, organizatorzy postanowili zorganizować coś specjalnego dla wszystkich pań. Po aż dziesięciu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury, po całym naszym mieście odbędzie się po kilka zajęć, od rana do popołudnia. Dodajemy, że maraton będzie się odbywał od godziny 10 do 14. Zarezerwuj ten dzień i spędź ten wyjątkowy czas w gronie samych pań aktywnie, ciekawie oraz oryginalnie! A wstęp na to jest oczywiście darmowy. Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Będą zajęcia między innymi z latino solo, zdrowego kręgosłupa, pilatesu, albo bachaty, zumby, rock’n’fitness, aerobik, tabata, czy tai chi.

  Rzeszowski Inkubator Kultury zaprasza do siebie, do budynku przy ul. Jagiellońskiej 24 na „MODOWY BAZAR W RIKU”. Wydarzenie odbędzie się 9 marca, o godzinie 11:00 do 16:00, a organizatorzy już teraz zachęcają do tego, by zarezerwować tę datę w swoim kalendarzu. To wspaniała okazja do tego, by zdobyć modowe perełki z drugiej ręki, ale też, by coś sprzedać. Wystawcy, ze swoimi ubraniami, dodatkami i akcesoriami modowymi będą mogli coś sprzedać. A wszystko to w duchu ekologicznej idei zero waste, która zakłada wykorzystanie używanych rzeczy ponownie.

  Z okazji Dnia Kobiet odbędzie się wyjątkowy koncert pt. „Występne piosenki”, w którym Teatr Przedmieście na Reformackiej 4 w Rzeszowie, dziś wieczorem, o godzinie 19:00, zagra autorskie kompozycje. Zaśpiewają aktorzy tego teatru. Za teksty, kompozycje odpowiada Aneta Adamska-Szukała, za aranżacje, kompozycje – Jakub Adamski. A wystąpią: Jakub Adamski – akordeon i vocal, Maciej Szukała – gitara, vocal, Mirosław Kiełbasa – klawisze, Szymon Tadla – skrzypce, Łukasz Cycak – kontrabas. A za śpiew będą odpowiadali – Aneta Adamska-Szukała, Iwona Błądzińska, Kinga Szuberla, Miłosz Ruszała. Rezerwacje należy dokonać telefonicznie pod numerem 667 714 730. A bilety kosztują 60 zł oraz 50 zł. Co więcej, na koncert mogą wybrać się również panowie.

  Rzeszowski Dom Kultury w oddziale Drabinianka oraz Podkarpacka Szkoła Krav Maga zapraszają panie do udziału „Warsztatach z podstaw samoobrony” organizowanych z okazji Dnia Kobiet. Bezpłatne wydarzenie odbędzie się w piątek 8 marca 2024 roku, o godzinie 19:00, w Rzeszowskim Domu Kultury przy ul. Strażackiej 9. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej www.kravmaga-podkarpacie.pl, a zapisów można dokonywać na e-mail: kmpodkarpacie@gmail.com.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com