czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Podkarpacki Hackathon Lotniczy AviaTech Challenge niebawem w Mielcu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  AviaTech Challenge – Podkarpacki Hackathon Lotniczy to wydarzenie, które gromadzi kreatywne i ambitne jednostki, gotowe „hackować” rzeczywistość i rozwiązywać wskazane problemy przy użyciu wybranych narzędzi. Ta nietypowa, lecz efektowna inicjatywa odbędzie się 18 i 19 maja w hali MOSIR w Mielcu. 7 marca odbyła się konferencja prasowa w Mielcu, poświęcona temu wydarzeniu.

  W trakcie konferencji prasowej podpisano list intencyjny dotyczący współpracy przy organizacji Hackathonu. Marszałek Władysław Ortyl, Zdzisław Nowaskowski, dyrektor Centrum Kształcenia i Doskonalenia Nauczycieli, oraz Łukasz Bonarek, Prezes Zarządu ThinkHackR, współorganizatora wydarzenia, złożyli pod nim swoje podpisy. W konferencji uczestniczyli również pozostali partnerzy wydarzenia, takie jak prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, wicestarosta Andrzej Była, dyrektor MOSIR Mielec Mirosława Gorazd oraz prezes Stowarzyszenia Umiejętności Technicznych Leonardo Janusz Soboń.

  AviaTech Challenge ma główny cel w popularyzacji zainteresowania lotnictwem i przedstawieniu branży lotniczej jako atrakcyjnego pracodawcy. W wydarzeniu weźmie udział około 200 uczestników, którzy zostaną postawieni przed zadaniami skoncentrowanymi wokół kluczowych wyzwań, które stoją przed branżą lotniczą. Uczestnicy będą pracować zarówno w zespołach, jak i indywidualnie. Optymalny zespół powinien liczyć 5 osób, a im bardziej zróżnicowany pod względem kompetencji, tym większe szanse na stworzenie przełomowego projektu. Efektem prac będą różnorodne rozwiązania, często w postaci prototypów lub Minimalnej Wersji Produktu (MVP), a czasami projektów częściowych. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone finansowo. Ponadto uczestnicy będą rywalizować o nagrody rzeczowe, wizyty studyjne, staże i praktyki, a także nagrody specjalne ufundowane przez partnerów i organizatorów.

  Hackathon to święto otwartych i kreatywnych umysłów, skierowane do innowatorów bez względu na wiek, zainteresowania czy specjalizację. To wydarzenie, które dedykowane jest popularyzacji lotnictwa, mające na celu przedstawienie branży lotniczej jako atrakcyjnego pracodawcy o dużym potencjale rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem województwa podkarpackiego, jego tradycji, osiągnięć lotniczych oraz roli jako ośrodka inteligentnej specjalizacji. Ponadto, stanowi doskonałą promocję regionu. Wybór Mielca na miejsce wydarzenia nie jest przypadkowy, ponieważ to tam zanotowano korzenie lotnicze, sięgające ponad 90 lat. W założeniu Hackathon będzie imprezą „wędrującą” po wszystkich miastach województwa.

  Hackathon to święto otwartych i kreatywnych umysłów, skierowane do innowatorów bez względu na wiek, zainteresowania czy specjalizację. To wydarzenie, które poświęcone jest popularyzacji lotnictwa, mające na celu przedstawienie branży lotniczej jako atrakcyjnego pracodawcy o dużym potencjale rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem województwa podkarpackiego, jego tradycji, osiągnięć lotniczych oraz roli jako ośrodka inteligentnej specjalizacji. Ponadto, stanowi doskonałą promocję regionu. Wybór Mielca na miejsce wydarzenia nie jest przypadkowy, ponieważ to tam zanotowano korzenie lotnicze, sięgające ponad 90 lat. W założeniu, Hackathon będzie imprezą „wędrującą” po wszystkich miastach województwa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com