sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Prezentujemy, kto zakwalifikował się dalej i weźmie udział w 6. edycji Sceny Nowej Dramaturgii w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Działająca od sześciu sezonów w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Scena Nowej Dramaturgii zapraszała do zgłoszeń na przełomie stycznia oraz lutego do kolejnej edycji artystów, którzy mieli jednym słowem pomysł na spektakle teatralne. Sam projekt kierowany był właśnie do osób piszących (dramatopisarzy, scenarzystek, poetów, reporterów i innych) zainteresowanych tworzeniem dla teatru oraz do reżyserów i reżyserek teatralnych.

  Warto dodać, że Scena Nowej Dramaturgii to wspaniała, idealna platforma, w której chętni mogą wykazać się kreatywnością oraz sztuką pisania dla teatru. Jej kuratorami są reżyserka Martyna Łyko oraz Witold Mrozek – krytyk teatralny i dziennikarz. W sesjach dopracowywania projektów biorą udział uznani praktycy reżyserii i dramaturgii. W ramach projektu, organizowany jest tzw. „speed dating” – czyli moment na wymianę myśli oraz pomysłów, ze wszystkimi, którzy spośród wielu zgłoszeń dostali się dalej. A są nimi:

  Po stronie autorskiej: ▪️SANDRA STALETOWICZ „POKA POKA”, ▪️MICHAŁ SZYMANIAK „Proszę o spokój”, ▪️MAGDALENA WICHROWSKA „Dziewczynex”, ▪️AGATA SKRZYPEK „ Kochanieńka. Xterminate”, ▪️HUBERT MICHALAK „Grub_”, ▪️KUBA KAPRAL „Martwy ojciec”, ▪️JANUSZ KORYL „Urodziny dziadka”. ▪️TOMASZ JAKUB MOTYKA „Najcieplejsza zima naszego życia”.

  Po stronie reżyserskiej: ▪️ NATASZA SOŁTANOWICZ, ▪️ MONIKA POPIEL, ▪️ KATARZYNA HORA, ▪️ KAMILA STRASZYŃSKA, ▪️ KALINA JAGODA DĘBSKA, ▪️ ANNA WOLSZCZAK, ▪️ ŁUKASZ HORBÓW, ▪️ MACIEJ JASZCZYŃSKI.

  𝗟𝗲𝘁𝗻𝗶𝗮 𝗥𝗲𝘇𝘆𝗱𝗲𝗻𝗰𝗷𝗮 𝗟𝗶𝘁𝗲𝗿𝗮𝗰𝗸𝗮 została przyznana Martynie Wawrzyniak.

  Scena Nowej Dramaturgii to przede wszystkim dwa podstawowe działania. W Teatralnym Speed Datingu z pomocą kuratorów ze zgłaszających się artystów powstają pary reżysersko-dramaturgiczne. Drugim elementem programu jest Letnia Rezydencja Literacka – osoba, która ją otrzymuje, spędza miesiąc w Rzeszowie, otrzymując mieszkanie oraz stypendium.

  Warto dodać, że pierwsze spotkanie tegorocznej edycji Sceny Nowej Dramaturgii odbędzie się 6 i 7 kwietnia w Rzeszowie. Zakwalifikowanym osobom bardzo mocno gratulujemy i wierzymy, że przyczynią się wszyscy oni do tego, by ubogacić finalnie repertuar teatrów nie tylko w Rzeszowie, ale również w całej Polsce. A może i na świecie?

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com