środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  W ramach Etno-Wiosny, w Wojewódzkim Domu Kultury wystąpi zespół muzyczny WADADA, rozpoczynający cały cykl koncertów!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Etno wiosna to cykl koncertów, które organizuje Wojewódzki Dom Kultury, właśnie jak sama nazwa wskazuje na wiosnę. Do tej pory, w ciągu tych kilku lat trwania całego projektu zdążyło zagrać dla publiczności zawsze wypełnionej po brzegi wiele zespołów oraz wokalistów, w klimacie właśnie etno. I tak, WDK przy ul. Okrzei 7 w Rzeszowie gościł zespół SOMETHINGSKI, Kirszenbaum, Kapelę ze Wsi Warszawa, zespół pod nazwą Hudacy i wiele, wiele innych formacji, poruszających się w tym właśnie klimacie. Co roku, organizatorzy imprezy przygotowują dla widowni cykl koncertów, które zaczynają się na wiosnę, a kończą tuż przed rozpoczęciem lata. W najbliższym czasie, w tym roku – WDK organizuje pierwszy taki koncert, w ramach właśnie Etno-Wiosny, a zaśpiewa i zagra WADADA. Kim jest ten zespół i kiedy zagra na dużej scenie Wojewódzkiego Domu Kultury?

  WADADA wystąpi już 23 marca, a koszt pojedynczych biletów wynosi tylko 30 zł. Sprzedaż już ruszyła, a to oznacza, że możesz rezerwować miejsce na widowni. Wejściówki można otrzymać w kasie WDK w Rzeszowie.

  Kim jest zespół?

  Zespół Wadada to mistyczna podróż przez różnorodne tradycje muzyczne, które łączą się w eklektyczną harmonię dźwięków. Inspirując się muzyką Afryki, Kuby, Brazylii i Bliskiego Wschodu, zespół tworzy trans i etno-fusion na światowym poziomie.

  Potężne rytmy bębnów, wirtuozerskie partie gitary i głęboki damski wokal stanowią rdzeń tej muzycznej petardy koncertowej. Teksty, przesycone emocjami, poruszają słuchaczy, pozostawiając ich w zachwycie. Wadada nie pozostawia nikogo obojętnym – to muzyka, która sięga głęboko do serca.

  Projektem kieruje Dominik Muszyński, utalentowany wirtuoz perkusjonaliów i jednocześnie terapeuta dźwiękiem. Jego wizja łączenia różnych kultur muzycznych tworzy unikalny styl zespołu, który porywa słuchaczy w magiczną podróż.

  Skład zespołu to zgrana grupa artystów: Sylwia Lasok, która nie tylko zachwyca swoim śpiewem, ale także posługuje się instrumentami takimi jak cuica, autoharfa, shruti box i pandeiro. Angela Gaber, dodaje zespołowi energetycznego pierwiastka poprzez śpiew i shekere. Dominik Muszyński to lider projektu, który na scenie opanowuje bębny, conga, bongosy, darabukę i inne perkusjonalia. Jakub Ratowski jest twórcą fascynujących dźwięków pochodzących z dundunów, dzwonków, talerzy, berimbau, a także gitar basowych i sample pad. Artur Hulinka, dodaje dźwiękowej palety dundunów i dzwonków. Marcin Kipisz, odpowiedzialny jest z kolei za niezwykłe brzmienia gitary, gitary basowej i dodatkowy śpiew.

  Wadada to nie tylko zespół, to muzyczna podróż, która łączy różne zakątki świata w jedną harmonijną całość. Ich koncerty to niepowtarzalna okazja, aby doświadczyć tej fascynującej mieszanki brzmień na własnej skórze. Czerp inspirację z ich muzyki i pozwól się porwać w wir dźwięków!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com