środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Parking przy dworcu PKP w Rzeszowie oficjalnie otwarty

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Począwszy od 1 marca, kierowcy i pasażerowie korzystający z głównego dworca PKP w Rzeszowie będą mogli skorzystać z nowego podziemnego parkingu. Dostępne będzie 110 miejsc postojowych, obejmujące zarówno pojazdy prywatne, jak i taksówki. Wartość tej inwestycji wyniosła 66 milionów złotych.

  Podziemny parking stanowi istotny element Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, które ma na celu zintegrowanie transportu drogowego z kolejowym. Nowy parking oferuje ponad 100 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, a także dedykowane miejsca dla taksówek i strefę kiss&ride.

  Inwestycję o wartości 66 milionów złotych, współfinansowaną przez Unię Europejską, zrealizowała firma Budimex. Umowę podpisano w 2021 roku, a prace rozpoczęły się w kwietniu 2022 roku. W ramach projektu firma dokonała również przebudowy ulic w otoczeniu dworca.

  W podziemiu zainstalowano kasy parkingowe, jednak płatność za postój będzie możliwa także poprzez automat przy wyjeździe. Parking umożliwia bezpośrednie przejście na dworzec, który jest obecnie w trakcie remontu, oraz na perony. Dodatkowo, zamontowano windy ułatwiające dostęp.

  Parking będzie dostępny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, a obszar ten jest objęty monitoringiem. Pierwsze 15 minut postoju są bezpłatne. Opłaty za postój kształtują się w następujący sposób: od 16 do 30 minut – 2,00 zł, od 31 do 60 minut – 4,00 zł. Za drugą godzinę postoju pobierane są 7,00 zł, za trzecią – 8,00 zł. Opłata za postój od czwartej do szóstej godziny wynosi 18,00 zł, od siódmej do dwunastej godziny – 36,00 zł, od trzynastej do dwudziestej czwartej godziny – 60,00 zł, a za każdą rozpoczętą kolejną dobę – 95,00 zł.

  W ramach promocji trwającej do 31 marca, pierwsza godzina postoju jest bezpłatna, za drugą godzinę opłata wynosi jedynie 1 złoty.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com