sobota, 27 kwietnia, 2024
+

Stal Stalowa Wola wygrała z ŁKS-em II Łódź na inaugurację po przerwie zimowej

Stal Stalowa Wola wygrała z ŁKS-em II Łódź 1:0 (1:0) w pierwszym meczu inaugurującym rozgrywki ligowy po przerwie zimowej. Jedyną bramkę w tym spotkaniu dla gospodarzy zdobył Lucjan Klisiewicz. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego kończyli to spotkanie w 10, po czerwonej kartce dla strzelca jedynej bramki.

Wynik spotkania w 15. minucie otworzył Lucjan Klisiewicz, który wykorzystał błędy w obronie zawodników ŁKS II Łódź. Który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Tomasza Kucharskiego

Dwie minuty później podrażniona drużyna z Łodzi próbowała odrobić straty. Jednak piłka znalazła się w rękach Mikołaja Smyłka

W 18. minucie Stalówka miała dogodną sytuację do podwyższenia wyniku spotkania. Jakub Górski zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłkę  na słupek odbił bramkarz ŁKS-u.

Od 28. minuty gospodarze musieli się przestawić do gry w osłabieniu. Po tym jak po faulu na środku boiska czerwoną kartkę ujrzał Klisiewicz, który próbował odebrać piłkę trafił w nogi zawodnika od tyłu.

W 37. minucie Arkadiusz Ziarko uderzył z pierwszej piłki z lewej strony pola karnego. Instynktownie obronił to uderzenie Kucharski

Stal od momentu gry z jednym zawodnikiem mniej cofnęła się do niskiej obrony. Dzięki czemu skutecznie broniła się przed atakami ŁKS-u, który momentami zamykał Stalówkę w hokejowym zamku. Dzięki dobrej grze w obronie piłkarze ze Stalowej Woli próbowali zaskoczyć przeciwnika grą z kontry.

Kilka razy pod bramką Smyłka było groźnie. Bramkarza gospodarzy próbowali zaskoczyć Oskar Koprowski, czy Łukasz Dynel

W 66. minucie siły na boisku się wyrównały. Po faulu na Jakubie Kowalskim pomocnik łodzian Maciej Śliwa ujrzał drugą żółtą kartę. Co skutkowało tym, że musiał opuścić boisko.

Wynik spotkania do końca nie uległ już zmianie. Stal dobrze wybroniła prowadzenie i wygrała bardzo ważne spotkanie na początek piłkarskiej wiosny z sąsiadem w tabeli. Przed tym spotkaniem Stal zajmowała 10 miejsce, a ŁKS II z przewagą jednego punktu był na 8 miejscu.

W kolejnym spotkaniu piłkarze Stali Stalowa Wola zagrają na wyjeździe w Chojnicach z miejscową Chojniczanką. Spotkanie zaplanowane jest na niedzielę 3 marca na godzinę 15:30. W rundzie jesiennej Stal wygrała przy Hutniczej w sierpniu  5:2.

Stal Stalowa Wola 1-0 ŁKS II Łódź

1:0 Lucjan Klisiewicz 15.

Stal: Smyłek – Zaucha, Kowalski, Oko, Urban (68. Jakub Banach), Ziarko (46. Kacper Chełmecki) – Górski (68. Dominik Maluga), Soszyński, Sukiennicki, Imiela (75. Sebastian Strózik) – Klisiewicz.

ŁKS II: Kucharski – Bąkowicz, Louveau (60. Aleksander Ślęzak), Koprowski, Marciniak – Zając (60. Mikołaj Lipień), Kuźma (46. Łukasz Dynel), Łabędzki, Gonçalves do Nascimento (81. Aleksander Iwańczyk), Śliwa – Sławiński (72. Anton Fase).

żółte kartki: Soszyński, Ziarko, Urban, Górski, Sukiennicki – Zając, Śliwa, Dynel, Gonçalves do Nascimento, Łabędzki.

czerwone kartki: Lucjan Klisiewicz (28. minuta, Stal, za brutalny faul) – Maciej Śliwa (67. minuta, ŁKS II, za drugą żółtą).

sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała); widzów: 1600.