niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Spotkanie „Rzeszowski ekosystem Organizacji Pozarządowych”

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  Organizacje pozarządowe – NGO (non-governmental organization) – to bardzo ważny sektor w gospodarce. Jest uzupełnieniem, a nawet bardzo często zastępuje działania sektorów – pierwszego (administracji) i drugiego (biznesu). Wynika to z tego, że biznes skupia się na swoich własnych celach, a tutaj głównym czynnikiem jest zysk, przy czym firmy realizują również cele społeczne poprzez działania CSR – „biznesu odpowiedzialnego społecznie”. Pierwszy sektor, czyli administracja publiczna wiele działań zleca w ramach konkursów organizacjom pozarządowym, ale jest też wiele obszarów, których z punktu widzenia administracji nie widać lub nie ma na nie przeznaczonych wystarczających środków, dlatego organizacje pozarządowe pełnią tutaj tę ważną rolę, ponieważ działają w obszarach, które często pozostawione byłyby bez opieki i rozwiązań.

  Każdy, kto prowadzi organizację, albo kiedykolwiek prowadził wie, jak dużym wyzwaniem jest tego typu działalność. W biznesie – gdzie zarówno celem jak i narzędziem pieniądz, działalność jest realnie prosta – skupia się na zysku, natomiast w przypadku III sektora, często konkursy nie zabezpieczają w pełni środków na codzienne funkcjonowanie danej organizacji, a są jedynie częścią jej działalności, natomiast aby utrzymać się trzeba płynnie poruszać się i umieć pozyskiwać pieniądze również od osób prywatnych i biznesu. 

  Aby organizacje pozarządowe mogły efektywnie działać i realizować te niesamowicie ważne cele społeczne potrzebują też ludzi, którzy często pomagają w ramach wolontariatu oraz wielu innych zasobów, które ułatwiają ich działalności. 

  Waldemar Ruszel, który w ramach wieloletniej działalności społecznej oraz szerokiej współpracy z organizacjami pozarządowymi utworzył Instytut Społeczny, którego celem jest wspieranie innych organizacji pozarządowych w realizacji ich zadań statutowych wielokrotnie spotyka się podczas rozmów z wieloma opiniami o zadaniach, narzędziach oraz potrzebach III sektora. 

  Aby usystematyzować te potrzeby i wyzwania oraz wzmocnić efektywność organizacji pozarządowych działających w Rzeszowie w czwartek 15 lutego Instytut organizuje ważne spotkanie, z dyskusją oraz wypracowaniem założeń do strategii współpracy z samorządem.

  Na spotkanie zapraszamy każdego, kto prowadzi organizację pozarządową, albo w jakiejś działa, a może dopiero chce działać, ponieważ każdy głos jest bardzo ważny do określenia ram potrzebnych do wypracowania strategii do dobrej współpracy. 

  Spotkanie „Rzeszowski „ekosystem” Organizacji Pozarządowych” ma na celu określenie potrzeb i oczekiwań, występujących problemów wraz z pomysłami na rozwiązania, a przede wszystkim ma też być czasem na wzajemne poznawanie się we wspólnym obszarze działania – terenie Miasta Rzeszowa, aby skuteczniej razem budować wizerunek III Sektora oraz wzmacniać efekty działalności lokalnych organizacji. 

  Zapraszamy przedstawicieli Organizacji Pozarządowych, które działają w Rzeszowie na to spotkanie podczas, którego stworzymy założenia do strategii na kolejne lata jako narzędzie do wzmocnienia współpracy pomiędzy sektorami, która powinna być na wysokim poziomie.

  Termin: 15 lutego, godz. 17:30 – 19:00 

  Miejsce: Restauracja „Republika Polsko-Francuska” (link do mapy), ul. Na Skały 1a, Rzeszów

  Spotkanie nie jest organizowane we współpracy z żadną instytucją i jest inicjatywą oddolną.

  Bieżące informacje o spotkaniu znajdują się w wydarzeniu Facebook.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com