poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  Powstanie przejście między Wolą Cichą, a Niwą w Głogowie Młp.

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W wtorek 13 stycznia dzięki zaangażowaniu Tomasza Skoczylasa z Ruchu Rozwoju Głogowa Mieszkańcy, oraz innych mieszkańców osiedla Niwa podjęta została interwencja z udziałem posła Adama Dziedzica w której uczestniczył dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Podczas interwencji ustalono, że powstanie przejście dla pieszych pomiędzy Wolą Cichą, a osiedlem Niwa w Głogowie Małopolskim.

  Podczas rozmowy telefonicznej z ministrem infrastruktury ustalono, że powstanie przejście dla pieszych między Wolą Cichą, a osiedlem Niwa.

  W imieniu mieszkańców, tych ktorzy potrzebują dobrych warunków, aby korzystać z przejścia przez drogę krajową nr 9. Dyskutowano na temat przejścia dla pieszych Będzie to przejscie tympczasowe. Poseł Dziedzic przekazał, że zostaną podjęte starania, żeby odbył się przetarg, który wyłoni wykonawcę docelowego przejścia dla pieszych. Tak, żeby mieskzańcy mogli przemieszczać się przez drogę krajową w sposób bezpieczny. O co sami mieszkańcy Głogowa Małopolskiego wnioskowali.

  fot. Tomasz Skoczylas Facebook

  Na spotkaniu padły konkretne informacje. Przejście tymczasowe będzie zrobione w ciągu dwóch, trzech tygodni. Dyrektor GDDKiA w Rzeszowie powiedział, że zależy to od pogody Minister infrastruktury po konsultacji z posłem Adamem Dziedzicem powiedział, że trzeba to zrobić i ma być to wykonane.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com