środa, 21 lutego, 2024
+

  Miasto Rzeszów szuka wykonawcy remontu Szpitala Miejskiego

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Oddział Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie przejdzie wkrótce metamorfozę, gdyż miasto poszukuje firmy, która podejmie się zarówno projektowania, jak i przeprowadzenia remontu tego klinicznego oddziału. Ostateczny termin składania ofert upływa 23 lutego.

  Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej w szpitalu w Rzeszowie przejdzie odnowę od podstaw. Głównym celem jest dostosowanie pomieszczeń do aktualnych standardów i wymogów.

  Potrzebujemy więcej sal chorych z indywidualnymi łazienkami. To ostatni oddział w szpitalu, który nie był remontowany w ciągu 15 lat. Będzie się to wiązało z lepszym komfortem dla pacjentów i dla pracujących

  dr Grzegorz Materna, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnego Nr 1 w Rzeszowie

  W budynku Oddziału konieczna będzie kompleksowa modernizacja, obejmująca wymianę posadzek, okładzin ściennych, drzwi wraz z futrynami, oświetlenia oraz aktualizację instalacji elektrycznej. Planuje się także montaż systemu wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, modernizację instalacji gazów medycznych oraz sanitarnych, wraz z wymianą armatury. Dodatkowo, konieczne będzie dostosowanie sali pooperacyjnej, zabiegowej oraz sal badań do obecnych standardów.

  Ta część szpitala bardzo potrzebowała remontu i cieszę się, że jesteśmy już blisko jego rozpoczęcia. Rzeszowianie zasługują na nowoczesną, sprawną opiekę medyczną.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Projekt obejmuje także zakup mebli medycznych i socjalnych, oraz wyposażenie kuchni oddziałowej. Przetarg został zorganizowany w formie „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że firma, która wygra przetarg, będzie odpowiedzialna nie tylko za opracowanie dokumentacji projektowej, ale także za uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń i decyzji. Następnie będzie miała zadanie zrealizować całą inwestycję.

  Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu, potrzebnego sprzętu i warunków przetargu dostępne są TUTAJ

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com