środa, 21 lutego, 2024
+

  Nowa droga w zachodniej części Rzeszowa

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Trwają prace nad nową drogą łączącą ulicę Wołyńską z Słonecznym Stokiem. Oczekuje się, że inwestycja zostanie zakończona jesienią tego roku.

  Osiedle im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie dynamicznie się rozwija, zwiększając liczbę mieszkańców i generując intensywniejszy ruch w okolicy. W odpowiedzi na to wyzwania, prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, podkreśla konieczność nowych połączeń, zaznaczając budowę drogi między ul. Wołyńską a ul. Słoneczny Stok. Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, obejmując nie tylko prace przygotowawcze, lecz także modernizację infrastruktury, taką jak gazociągi i kanalizacja deszczowa.

  fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszów

  Obecnie trwają prace nad rozbudową kanalizacji na ul. Słoneczny Stok, a niedługo rozpoczną się na kolejnym odcinku ul. Wołyńskiej. Roboty ziemne nadają kształt warstwom konstrukcyjnym nowej drogi, która będzie miała około 700 metrów długości i siedem metrów szerokości. Projekt obejmuje także chodniki, ścieżki rowerowe oraz oświetlenie, a w rejonie ul. Potokowej powstanie zbiornik retencyjny. Całe przedsięwzięcie planowane jest na ponad 14,5 mln zł.

  fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszów
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com