niedziela, 25 lutego, 2024
+

   „Bezgłowy kurczak i wyczekiwana apokalipsa” to nowa, ciekawa propozycja książkowa od Miłosza Horodyskiego!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Miłosz Horodyski to artysta, pisarz, reportażysta, reżyser i realizator filmowy, kulturoznawca, dziennikarz, wreszcie nauczyciel akademicki, który może pochwalić się swoją ostatnią publikacją – książką pod tytułem „Bezgłowy kurczak i wyczekiwana apokalipsa”. O czym jest ta pozycja książkowa, dlaczego warto po nią sięgnąć i kim jest sam jej autor? Na początek warto dodać do tego, że jego książkę wydało Wydawnictwo Harde, liczy 384 stron, została wydana w tym, 2024 roku, a czytanie jej to „fantastyczna jazda bez trzymanki”.  

  Powieść dzieje się w spokojnej, górskiej okolicy, na farmie, którą prowadzi Flegamin Olsen, który żyje na krańcach niewielkiego Powiatu najważniejszego Kraju w Regionie. Niespodziewanie, na świat przychodzi bezgłowy kurczak. Zamiast trafić do garnka, staje się ciekawą atrakcją lokalnych mieszkańców. Ale to nie koniec. Kiedy w pobliskiej okolicy rodzą się kolejno bezgłowie cielę, a dalej bezgłowy wieprz, wszyscy spekulują o znakach z nieba, zwiastujących koniec świata. Szczególnie okoliczna Wioskowa Szeptucha przewiduje mroczną przyszłość. W książce pojawiają się jeszcze postacie urzędnika państwowego – Rycynusa Visby oraz duch pastora Eckmana – proboszcza lokalnego kościoła.

  Ale historia ta to oczywiście nie wszystko. Książka przedstawia także mieszkańców, którzy próbują uporać się ze skutkami trąby powietrznej oraz z pozaziemskim spiskiem. Książka przedstawia także postać Archonta, przybysza z zaświatów, który pragnie zniszczyć planetę łącznie z jej mieszkańcami. Jednak naprzeciw tym losom wychodzi właśnie urzędnik Rycynus, który podróżuje do zaświatów, musi spotkać się z egzorcystą oraz przede wszystkim odnaleźć artefakt, który ma ocalić całą Ziemię, łącznie z żyjącymi na niej ludźmi. A to dopiero początek opowieści! Co z tego wszystkiego wyniknie? Jak zakończy się ta historia, trzymająca do końca czytelnika w napięciu?

  Gdzie można dostać powieść?

  Książka „Bezgłowy kurczak i wyczekiwana apokalipsa” Miłosza Horodyskiego dostępna jest w księgarniach oraz do kupienia przez internet, w tym na vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Dodajemy, że książka miała swoją premierę 24 stycznia 2024 roku.

  Kim jest jej autor?

  Miłosz Rafał Horodyski, urodzony w 1974 roku w Krakowie, to wszechstronny artysta, pisarz, reportażysta, reżyser i realizator filmowy, kulturoznawca, dziennikarz oraz nauczyciel akademicki. Związany z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, jest nie tylko twórcą filmów dokumentalnych, ale również pełnił funkcję zastępcy dyrektora w TVP3 Kraków, gdzie był szefem Regionalnej Agencji Producenckiej. Jako prezes Apollo Film zdobył uznanie za swoje dzieła emitowane w TVP1, TVP2, TVP Historia i TVP3.

  Horodyski zdobył liczne nagrody, m.in. za film „Dla dobra służby,” który został uhonorowany na 20 Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu”. Jego twórczość została wyróżniona Nagrodą Dziennikarzy Małopolski 2012 w kategorii reportaż społeczny, a film „Hutnik – historia pisana powielaczem” przyniósł mu medal 25-lecia Solidarności. Dodatkowo, otrzymał nagrodę specjalną na XXVII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2012.

  Horodyski to także ceniony dziennikarz radiowy, wykładowca w Zakładzie Teorii Sztuki Mediów Wydziału Intermediów ASP w Krakowie oraz aktywny uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace naukowe obejmują obszary mitów współczesności, kultury audiowizualnej i języka nowych mediów.

  Jego filmografia obejmuje dzieła takie jak „Czerwony maj,” „Pałka i Konstytucja,” czy „Arka Wolności,” emitowane w różnych stacjach telewizyjnych. Dodatkowo, Horodyski jest autorem publikacji naukowych, w tym „Ufo – mit współczesności” czy „Straszne skutki awarii odkurzacza.” Jego wkład w dziedzinę kultury, mediów i sztuki jest niezaprzeczalny, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia, które zdobył na przestrzeni swojej kariery.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com