sobota, 2 marca, 2024
+

  Kolejny już raz Estrada Rzeszowska zaprasza zespoły wokalne do zgłaszania się do konkursu. Do wygrania jest nagranie własnych utworów!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Konkurs, o którym mowa nazywa się Free30 i daje wspaniałą możliwość, jego zwycięzcom  i równocześnie debiutującym zespołom nagrać własne piosenki. Dlatego Estrada Rzeszowska już teraz zachęca wszystkie zespoły, które chciałyby nagrać swój własny krążek, o zgłoszenia.

  Wystarczy wypełnić prosty formularz i przesłać je na odpowiedni adres, drogą internetową. W ramach konkursu do wygrania są darmowe godziny w profesjonalnym studiu nagrań – Estrada Rzeszowska. Jednym z zespołów, który w taki oto sposób nagrał swoją płytę pod nazwą „Wystrzeleni” był właśnie zespół FoxCats, który dziś bardzo intensywnie koncertuje szczególnie po Podkarpaciu, z nagranymi w takim studiu swoimi chwytliwymi kawałkami, które wpadają każdemu w ucho. Dlaczego i ty oraz twój zespół nie mógłby skorzystać z tej wspaniałej okazji, nagrania swojego krążka? Na zgłoszenia organizatorzy czekają do końca lutego 2024 roku.

  Dodatkowo, oprócz nagrody w studiu, młode zespoły niekiedy dostają także szansę pokazać się na różnych koncertach i tym sposobem dotarcia do większej liczby fanów. Dokładna nagroda, jaką zwycięski zespół otrzyma to 30 godzin na nagranie, mix oraz mastering, a także wsparcie realizatora dźwięku. To wspaniała nagroda, dająca niezwykłą szansę szczególnie debiutującym dopiero co zespołom wybić się na rynku muzycznym, a nawet w niedalekiej przyszłości osiągnąć sławę, popularność?

  Artyści podczas nagrań w ramach Free30 nic nie płacą. Jest to całkowicie finansowane, a studio nagraniowe jest bardzo profesjonalnym miejscem do nagrań własnych kawałków. A dodatkową nagrodą, dla wybranej grupy muzycznej będzie też możliwość zorganizowania koncertu kameralnego, połączonego z transmisją live, w Estradaversum (https://www.spatial.io/s/Estradaversum-Plaza-657797e0c1062401f4718e70?share=5380691342076533442)

  A aby się zgłosić do Free30, trzeba przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, podać skład zespołu, krótką jego biografię, dołączyć zdjęcie całej ekipy, a dalej przesłać od jednego do trzech utworów, które dany zespół zdążył już nagrać w formacie MP3. Na tej podstawie, specjalnie powołana komisja zadecyduje, komu wręczyć możliwość nagrania własnej płyty.

  Warto też dodać, że Estrada rocznie organizuje kilka takich konkursów, dając możliwość wypromowania własnych kawałków szerszym odbiorcom. I tak konkurs rok w rok trwa:

  • od stycznia do marca (zgłoszenia można wysyłać od stycznia do lutego),

  • od kwietnia do czerwca (zgłoszenia można wysyłać od kwietnia do maja),

  • od lipca do września (zgłoszenia można wysyłać od lipca do sierpnia),

  • od października do grudnia (zgłoszenia można wysyłać od października do listopada).

  Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie: https://studio.estrada.rzeszow.pl/studio-nagran/konkursy/

  Estrada Studio mieści się w zabytkowym budynku Estrady Rzeszowskiej przy ulicy Jagiellońskiej 24 w Rzeszowie. Pomieszczenia studyjne zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o jak najlepszym odizolowaniu od otaczającego świata. Praktycznie powstały one wewnątrz istniejących ścian budynku i zostały odseparowane od nich przy pomocy materiałów izolujących drgania i hałas napływające z zewnątrz i niwelujące głośne dźwięki ze studia. Live Room, Dead Room i Control Room to trzy osobne przestrzenie o odmiennych właściwościach akustycznych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com