środa, 21 lutego, 2024
+

  Już jutro, w ramach Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się ROCKONISKO. Zagrają artyści w nieco cięższych brzmieniach

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „ROCKONISKO” to koncert, który odbędzie się już jutro (27 stycznia 2024 roku), w miejscu Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”, przy ul. Tadeusza Kościuszki 9, i rozpocznie wieczorem, o godzinie 18:00. Zaprezentuje się wiele zespołów rockowych, a cały dochód z koncertu zostanie przekazany oczywiście na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – zbiórkę pieniędzy na szczytny cel. Będzie to zatem rockowa impreza, zrzeszająca szczególnie fanów tych nieco cięższych brzmień.

  Warto przypomnieć, że w tym roku, WOŚP zagra już po raz 32. W tym czasie, łącznie udało się zebrać blisko 2 miliardy zł, a pieniądze ze zbiórki trafiły na szczytny cel charytatywny, w każdym roku na inny. Tym razem hasłem tegorocznej akcji są „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Finał całego przedsięwzięcia odbywa się w wielu większych, ale też mniejszych miastach w nadchodzącą niedzielę, 28 stycznia. Tym razem, dzień wcześniej, w Nisku odbywać się będzie koncert rockowy, w którym wystąpią Jolly Roger – stalowowolski skład serwujący publiczności energetyczne, metalowe granie oraz  grający żywiołowy street rock’n’roll Fast Fingers z Tarnobrzega. Gwiazdą wieczoru będzie gorlicki zespół Sacrament – reprezentant dynamicznego heavy metalu, który w ubiegłym roku świętował 35-lecie działalności.

  Poznaj bliżej zespoły, które wystąpią!

  SACRAMENT, założony w 1988 roku w Gorlicach, zrodził się z fascynacji ciężkim i melodyjnym brzmieniem. Mimo zawieszenia działalności po kilku latach, muzycy powrócili po trzech dekadach, zaczynając od WOŚP 2023 w Bieczu. Po energetycznym występie, otworzyły się nowe możliwości, m.in. udział w Dniach Gorlic 2023 z gościnnym występem Titusa z Acid Drinkers. Zespół obchodził także 35-lecie istnienia w 2023 roku, a obecnie, pod nowym zarządem Michała Kota, pracuje nad nową płytą, planując kolejne koncerty. W skład zespołu wchodzą – Robert Bugno – wokal, Sławomir Litwa – gitara, Łukasz Liana – gitara, Piotr Piszczel – gitara basowa, Sebastian Smołkiewicz – perkusja, Grzegorz Kurowski – gitara.

  JOLLY ROGER, metalowa formacja z Stalowej Woli, istnieje od 2010 roku. Ich melodyjne riffy i mocny wokal tworzą energetyczne granie inspirowane mistrzami gatunku. Aktualnie pracują nad debiutanckim albumem. Zespół ten tworzą Dawid „Dejw” Niemiec – gitara, Jacek „Jaco” Orliński – gitara, wokal, Kacper Rajfur – perkusja, Krystian „Koniu” Wojtala – bas.

  FAST FINGERS, powstały w 2018 roku w Tarnobrzegu, to chodząca maszyna rock’n’rolla. Ich debiutancki album „Revolution” z 2020 roku to mieszanka szybkiego garażowego grania. Zespół skupia się na autentyczności, oddając 100% siebie w każdym utworze. Członkami zespołu są – Mateusz Walski (Mati) – perkusja, Michał Kopeć – bas, Marcin Przybyś (Przybas) – gitara i wokal, Jurand Dul – gitara.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com