czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Pożar drewnianych wiat w Łętowni w powiecie leżajskim

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 22 stycznia, o godzinie 17:28, Straż Pożarna w Leżajsku otrzymała zgłoszenie o pożarze wiaty drewnianej w miejscowości Łętownia. Po przybyciu na miejsce, pierwsze zastępy straży pożarnej stwierdziły, że ogień objął kompleks wiat drewnianych, w których przechowywane były maszyny stolarskie, sprzęt oraz drewno na opał. Bezpośrednie zagrożenie stanowiły sąsiednie budynki – szkoła podstawowa i dom mieszkalny.

  Dzięki szybkiej reakcji strażaków, pożar został opanowany, ale dogaszanie trwało ponad trzy godziny. W trakcie akcji gaśniczej, duże zagrożenie stanowiły butle gazowe. Strażacy wynieśli z płonącego obiektu butlę z acetylenem, trzy butle z tlenem oraz cztery butle z gazem propan-butan.

  Na szczęście, nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego zdarzenia. W akcji brało udział 15 zastępów straży pożarnej, w tym osiem z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku i siedem z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu leżajskiego. Łącznie, w akcji uczestniczyło 60 strażaków. Przyczynę pożaru bada obecnie policja.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com