poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  Orlen wybuduje stację benzynową tuż obok portu lotniczego Rzeszów – Jasionka

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ramach owocnej współpracy głównego polskiego dostawcy paliw, firmy Orlen, z władzami województwa podkarpackiego oraz zarządem lotniska, planowane jest wybudowanie nowoczesnej stacji paliw w bezpośrednim sąsiedztwie terminala lotniska w podrzeszowskiej Jasionce.

  Nowa stacja paliw sieci Orlen będzie usytuowana bezpośrednio przy wjeździe na parking lotniska przy drodze wojewódzkiej nr 869, zaledwie 300 metrów od terminala. To istotna zmiana dla podróżnych, którzy wcześniej musieli pokonać 3 km, aby dotrzeć do najbliższej stacji, aż 9 km, aby dotrzeć do stacji Orlen. Dzięki tej inwestycji kierowcy będą mogli zatankować swoje pojazdy zaraz po opuszczeniu parkingu lotniska, co z pewnością wpłynie pozytywnie na wygodę podróżujących.

  Nasza współpraca z Orlenem rozwija się w sposób modelowy, czego efektem jest ta niezwykle ważna inwestycja w infrastrukturę okołolotniskową, z której z pewnością będą korzystać nasi pasażerowie.

  Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

  Realizacja projektu będzie miała miejsce w formule „projektuj i buduj” i zostanie przeprowadzona przez spółkę z Grupy Kapitałowej Orlen – Orlen Budonaft Sp. z o.o. Na działce o powierzchni 47 arów, dzierżawionej od lotniskowej spółki, powstanie pawilon o powierzchni 95 m2, zawierający salę sprzedaży, oraz dwusłupowa wiata nad stanowiskami dystrybutorów. Stacja umożliwi tankowanie wszystkich rodzajów paliw, w tym także LPG, a dodatkowo będzie wyposażona w nowoczesną myjnię automatyczną. Ponadto, dla wygody podróżnych, przewidziana jest bogata oferta gastronomiczna.

  Dla wszystkich kierowców ważna jest doskonała dostępność komunikacyjna lotniska z autostradą A4 i drogą ekspresową S19, a do kompletu brakowało tam tylko stacji paliw. Z tej lokalizacji Orlenu ucieszą się też pracownicy i klienci zlokalizowanego tuż obok Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis.

  Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego

  Dla Orlenu, ta nowa stacja paliw to kolejny punkt strategiczny zlokalizowany przy międzynarodowym porcie lotniczym. Sieć stacji Orlen już działa w pobliżu lotnisk w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Zgodnie z planami, stacja w Jasionce ma obsłużyć pierwszych klientów w drugiej połowie 2025 roku, przynosząc nowe udogodnienia dla podróżujących oraz wzmacniając pozycję Orlenu na rynku paliwowym.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com