poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  W Kinie Zorza już niedługo odbędzie się premiera filmu historycznego „KOS” połączona ze spotkaniem z jego twórcami!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Film „KOS” to najnowsza propozycja do obejrzenia już wkrótce w rzeszowskim kinie Zorza, które znajduje się przy ul. 3 Maja 28. Reżyserem premierowego filmu jest Paweł Maślona, z kolei scenariusz do niego przygotował Michał A. Zieliński, który został również doceniony i nagrodzony podczas konkursu scenariuszowego Script Pro 2020. Zachęcamy do wybrania się na jego premierę połączoną z obecnością w kinie jego twórców, a sama fabuła tego historycznego filmu akcji przenosi nas w czasy życia Tadeusza Kościuszki, który żył na przełomie XVIII oraz XIX wieku. Tą najnowszą, kinową pozycję nakręcił twórca filmu „Atak paniki” – jednego z głośniejszych pozycji. A na przedpremierowy pokaz do Zorzy zapraszają Aurum Film, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Podkarpacka Komisja Filmowa.

  Pierwszy pokaz na dużym ekranie w Rzeszowie dobędzie się 19 stycznia, w piątek, o godzinie 18:00. Ważnymi gośćmi, którzy odwiedzą tego dnia kino i z którymi będzie prowadzona rozmowa po pokazie, będą jego reżyser, producentka Aneta Hickinbotham oraz aktorzy Łukasz Simlat i Robert Więckiewicz. Film trwa 120 minut, a aby wejść tego wieczoru do kina, należy mieć przy sobie zaproszenie. Bilety można kupić na stronie internetowej kina Zorza. Dodatkowo, na stronie https://www.facebook.com/podkarpackiefilm, będą rozdawane wejściówki na to wydarzenie, w ramach zorganizowanych konkursów, dlatego też z tego względu warto śledzić Facebooka Podkarpackiej Komisji Filmowej.

  Aktorami, którzy grają w filmie są – Bartosz Bielenia („Prime Time”, „Boże Ciało”), Jacek Braciak („Żeby nie było śladów”, „Kler”), Robert Więckiewicz („Wesele 2”, „Żeby nie było śladów”), Jason Mitchell („Straight Outta Compton”, „Kong. Wyspa Czaszki”), Agnieszka Grochowska („Fucking Bornholm”, „Żeby nie było śladów”), Łukasz Simlat („Furioza”, „Amok”), Piotr Pacek („Sexify”, „Król”), Andrzej Seweryn („Rojst”, „Ostatnia Rodzina”), Matylda Giegżno („Powrót”, „Klangor”)

  O czym jest film?

  Wiosną 1794 roku w Polsce, generał Tadeusz „Kos” Kościuszko wraca, planując powstanie przeciwko Rosjanom. W towarzystwie wiernego przyjaciela Domingo i ścigany przez rosyjskiego rotmistrza Dunina, Kos ukrywa się w dworku Pułkownikowej. Młody szlachecki Ignac, marzący o herbie i majątku, ucieka przed bratem, mając tylko dwa dni na udowodnienie swojego tytułu. W trakcie ucieczki spotyka Domingo, tworząc silną więź, a ich losy splatają się z decyzjami dotyczącymi powstania przeciwko Rosji. Ignac musi dokonać wyboru między marzeniami a udziałem w rebelii pod przywództwem „Kosa” Kościuszki.

  „Kos” to nasz kolejny projekt realizowany z myślą o międzynarodowej publiczności.  Mogę obiecać jedno: to będzie kino, które porwie widza, uwiedzie historią, zainspiruje, zwiąże z emocjami bohaterów. To kino rozrywkowe, ale i angażujące widza. Pod fasadą historii kryje się tu bowiem wiele bardzo współczesnych i aktualnych tematów.

  – Aneta Hickinbotham, producentka filmu.

  Warto dodać, że film został stworzony dzięki producentom takich filmów, jak „Boże Ciało”, czy „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”. A są nimi Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham ze studia Aurum Film oraz Daniel Baur z niemieckiej grupy K5 International, odpowiedzialnej także za międzynarodową dystrybucję filmu.

  Zdjęcia do filmu realizowane były w m.in. w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Nowej Dębie oraz Wilczej Woli. KOS, jeśli chodzi o nagrody,  zdobył po drodze aż dziewięć nagród na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym Złote Lwy.

  Produkcję zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com