sobota, 27 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Zachęcamy do obejrzenia wystawy zdjęć w Głogowie Małopolskim, autorstwa muzyka, artysty, animatora kultury – Piotra Grygla

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Piotr Grygiel jest jednym z głogowskich fotografów. Jego talent do robienia przepięknych zdjęć przekłada się na licznych odbiorców. Niedawno, bo w miniony piątek, 5 stycznia 2024 roku odbył się wernisaż wystawy pana Piotra, na której można  obejrzeć wykonane przez niego fotografie ukazujące malownicze, przepiękne krajobrazy, portrety, relacje z koncertów, czy też miejscowych potańcówek. Cała wystawa nosi nazwę „Reportaż subiektywny”, a zdjęcia można oglądać cały czas, aż do 28 stycznia 2024 roku włącznie, w godzinach pracy placówki w holu, przed salą widowiskową w Miejsko Gminnym Domu Kultury im. F. Kotuli w Głogowie Małopolskim.

    Jak mówi sam autor zdjęć, na prezentowanej wystawie można zobaczyć fotografie wykonane w dużej mierze podczas pieszych wędrówek po malowniczych okolicach – ścieżkach i dróżkach w pobliżu takich urokliwych miejsc, jak Głogów, Budy Głogowskie, Wysoka Głogowska, Przewrotne, Sonina, Markowa, Stasiówka, Hermanowa, Nockowa, Błędowa Zgłobieńska, Zgłobień, Niechobrz, Wola Rafałowska, Kąkolówka, Pstrągowa, Zagorzyce, Tarnawka i innych. Autor fotografii, które można oglądać w Głogowie, lubi odkrywać nowe okolice zwłaszcza naszego pięknego Podkarpacia i uwieczniać je na robionych zdjęciach. Ale to nie wszystko, bo pan Piotr lubi wybierać się również na różne lokalne potańcówki czy koncerty, na których także stara się uchwycić najpiękniejsze kadry. Oglądając jego zdjęcia, ma się poczucie, jakby chciało się odwiedzić to miejsce, które przedstawia fotografia. Pan Piotr szczególnie zachęca do wędrówek i odkrywania piękna naszych pobliskich terenów. Wtedy, oprócz ciszy – jak mówi – już od samego poranka obserwuje i uwiecznia „spektakl wschodzącego słońca, grę świateł, budzące się życie”. Jak sam podkreśla – piesze wycieczki są cudownym lekiem i to, że czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, w jak pięknych i malowniczych terenach żyjemy.

    Artysta rozpoczął – jak mówi – świadome fotografowanie, po kupieniu lustrzanki w 2016 roku. Pan Piotr od lat pracuje w Domu Kultury w Głogowie Małopolskim, gdzie również fotografuje różne wydarzenia i imprezy o charakterze kulturalnym i artystycznym. Do tego jest wszechstronnym artystą związanym ze sztuką od młodości. Najpierw rysował i malował, a pierwsza jego wystawa odbyła się w 1994 roku. Później zarzucił plastykę i rozpoczął przygodę z muzyką, która trwa do dziś. W 1998 roku założył z kolegami kapelę rockową, która nazywała się Fala 307. Grał w niej i śpiewał. Niestety, zespół nie przetrwał, a po rozpadzie w 2001 roku założył grupę muzyczną Paproszki i w 2011 roku kapelę neoludową Łubu Dubu, które działają i grają aż do teraz. Warto zajrzeć do Internetu na fanpage pana Piotra, pod nazwą „Reportaż subiektywny”, pod linkiem https://www.facebook.com/reportazsubiektywny/.

    Na uroczystym otwarciu wystawy byli obecni znajomi, przyjaciele, rodzina autora zdjęć. Przybyli też miłośnicy fotograficznej twórczości pana Piotra, oraz mieszkańcy gminy Głogów Małopolski, którzy podziwiają talent artysty. Na wernisażu pojawili się również zaproszeni, ważni goście – gospodarz placówki – dyrektor MGDK Dariusz Lewandowski-Socha oraz dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej im. R. Menerki Robert Borkowski.

    Piotr Grygiel, mimo, że sam uważa się za amatora, to na jego zdjęciach widać prawdziwą pasję, kunszt twórczy oraz talent do tworzenia zdjęć. Nic w tym dziwnego, że jego fotografie mają licznych odbiorców, czy też miłośników. Tematyka ich jest różna – od krzyży i kapliczek przydrożnych, przez zachwycającą przyrodę, malowniczą panoramę wsi albo niesamowicie pięknie uchwycony las zimą, po złapanych w ruchu tancerzy ludowych w regionalnych strojach czy wymachujących głowami muzyków rockowych. Dzięki tym zdjęciom możemy spojrzeć na świat oczami artysty, który ukazuje w nich nieznaną albo nie dostrzeganą w natłoku codziennych spraw głębię otaczającego nas piękna.

    „Każde zdjęcie na wystawie jest efektem moich wypraw, ich zaplanowania, wczesnego wstawania żeby dostać się na wybrane miejsce i łapania najpiękniejszych chwil. Na wystawie nie ma chyba dwóch zdjęć z tej samej wędrówki.”

    – tłumaczył podczas wernisażu artysta

    Zachęcamy zatem do oglądania zdjęć!

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com