środa, 21 lutego, 2024
+

  Chóry, schole dziecięce oraz młodzieżowe mogą się zgłosić do 17. Przeglądu Kolędowego „Pójdźmy wszyscy do stajenki…”  w Tyczynie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Uwaga tylko do 10. stycznia 2024 roku chóry oraz schole dziecięce, czy też młodzieżowe, które działają w pobliżu Tyczyna – w parafii, placówkach oświatowych, albo kulturalnych, warto, by zgłosiły się do kolejnego już (17-tego) Przeglądu Kolędowego pod hasłem „Pójdźmy wszyscy do stajenki…”, który co roku organizowany jest w Tyczynie. Z kolei wszystkie zakwalifikowane zespoły, które odpowiednio wcześniej (jeszcze przez dwa dni) zgłoszą w nim swój udział, przesyłając wypełnioną kartę, dostępną pod adresem https://mgoktyczyn.pl/xvii-przeglad-koledowy-pojdzmy-wszyscy-do-stajenki-regulamin-i-karta-zgloszenia/?fbclid=IwAR3wC2hZtXlPV0zs8_gYf7EHJn9_b54AdUlYcH-J9f0Fw5ZVNTCd0DWoB2c będą mogły zaprezentować kolędy przed zgromadzoną widownią.

  A terminem, w którym odbędzie się ten koncert jest 21 styczeń br. i jest to niedziela. Wydarzenie jest zorganizowane pod patronatem Burmistrza Tyczyna. Z kolei jego organizatorami są Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. K. Sobczyk w Tyczynie, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej, Parafia pw. Św. Trójcy i Św. Katarzyny w Tyczynie.

  Przegląd Kolędowy będzie miał następujący program:

  Godzina 15:00 – próby chórów w Ośrodku Kultury przy ul. A. Mickiewicza 1

  Godzina 16:00 – uroczysta Msza Św. z udziałem chórów i scholi w Kościele Parafialnym w Tyczynie

  Godzina 17:15 – koncert kolędowy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie

  Dodajemy też, że podczas koncertu każda zapisana grupa, która wystąpi śpiewa po dwie kolędy ze swojego repertuaru. A dalej, na zakończenie imprezy, wszystkie chóry połączone ze sobą wspólnie śpiewają „Pójdźmy wszyscy do stajenki” razem z publicznością.

  Zgłoszenia przyjmowane są na adres – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie, ul. Mickiewicza 1, 36-020 Tyczyn lub drogą mailową: mgoktyczyn@op.pl. Maksymalna liczba grup, które wystąpią tego dnia to dziesięć zespołów. Z kolei chóry lub schole, które chciałyby zaśpiewać podczas mszy świętej powinny zatelefonować wcześniej pod numerem telefonu – 669 288 470. A dla wszystkich uczestników przeglądu przewidziane są dyplomy, a także okolicznościowe pamiątki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com