piątek, 1 marca, 2024
+

  W ramach „Świątecznej Cudotwórni” Rzeszowski Dom Kultury, organizował wiele zajęć. Prezentujemy relację z jednych z nich!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Tworzenie, pieczenie oraz dekorowanie pierniczków może być wspaniałą, przednią zabawą tuż przed nadchodzącymi świętami szczególnie dla maluchów. Cóż, w końcu przygotowywanie aromatycznych, korzennych ciasteczek, tradycyjnych dla zbliżających się świąt Bożego Narodzenia jest charakterystyczne dla naszej, polskiej kultury i tradycji. Pieczenie tych piernikowych wypieków jest więc corocznym, grudniowym zwyczajem, który powielany jest w wielu domach nie tylko w naszym kraju, ale też na całym świecie. W końcu dzieciaki mają z tego prawdziwą frajdę.

  Ale w pieczeniu pierniczków nie chodzi tylko o to, by kreatywnie, ciekawie, nieco inaczej spędzić czas. Ale też o to, by właśnie razem, z całą rodziną zaangażować się w przedświąteczne przygotowania. Ozdabianie pierniczków o ciekawych, różnych kształtach na przykład drzewka świątecznego, dzwoneczka, pierwszej gwiazdki, czy bałwanka kolorowym lukrem oraz innymi dekoracjami to idealny pomysł, praktykowany nie tylko w domach, ale często także  i po różnych domach kultury. I tak, podobne zajęcia pod nazwą „Świąteczna Cudotwórnia” zorganizował Rzeszowski Dom Kultury z myślą szczególnie o dzieciach, aby zapamiętały te święta oraz przygotowywania do nich szczególnie.  

  Świąteczna Cudotwórnia to cykl zajęć, organizowanych przez RDK, od początku do połowy grudnia. Zajęcia odbywały się w różnych filiach rzeszowskiego domu kultury, a podczas ich trwania nie tylko ci młodsi, ale też ci duzi, przygotowywali oprócz pierniczków, przepiękne wianki świąteczne, a także „las w słoiku” podczas zajęć florystycznych.

  Zajęcia odbywały się od 4 grudnia do dzisiaj, do 16 grudnia, a pojedyncze wejście na nie kosztowało tylko 20 zł. Przedstawiamy zdjęcia z jednych zajęć, a dokładniej z pieczenia pysznych pierniczków na Staromieściu!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com