poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Jacek Ćwięka bliski współpracownik Grzegorza Brauna zatrzymany

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jacek Ćwięka został zatrzymany po opublikowaniu wpisu sugerującego atak na budynek Sejmu. Kandydat Konfederacji do Senatu napisał w mediach społecznościowych, że „menora chanukowa” wyleci w powietrze.

  Jak informuje serwis Interia.pl Jacek Ćwięka opublikował kontrowersyjny wpis w środę, a następnego dnia planowano uroczystość zapalenia ponownie świec chanukowych w Sejmie. Grzegorz Braun z Konfederacji wcześniej zgasił świece gaśnicą, co skłoniło kancelarię Sejmu do zorganizowania tego wydarzenia. W ceremonii uczestniczyli m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałek Szymon Hołownia, marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz członkowie prezydium izby. Ćwięka sugerował możliwość zamachu tego dnia, twierdząc, że „menora chanukowa wyleci w powietrze”. Później twierdził, że ktoś włamał się na jego konto, informację tę przekazał policji.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Jak przekazał Wirtualnej Polsce prokurator Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, „Jacek Ć. został zatrzymany przez policję”. Mężczyzna przebywa już w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Nie usłyszał jeszcze zarzutów. Czynności z nim będą wykonywane w sobotę. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com