środa, 21 lutego, 2024
+

  Ojciec z trójką dzieci sprowadzony z Połoniny Wetlińskiej przez GOPR

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę 2 grudnia, o godzinie 16:20, Ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR otrzymali zgłoszenie od ojca trójki dzieci w wieku 10, 11 i 14 lat, którzy znajdowali się na Połoninie Wetlińskiej i stracili orientację.

  Z uwagi na trudne warunki pogodowe i terenowe, takie jak padający deszcz, silny wiatr i głęboka pokrywa śnieżna, nie mieli sił kontynuować marszu w kierunku Chatki Puchatka. Po przesłaniu linka z aplikacją Ratunek udało się potwierdzić dokładną pozycję turystów. Natychmiast zadysponowano ratowników ze stacji ratunkowych w Ustrzykach Górnych i Cisnej, a także ratowników mieszkających w Wetlinie.

  O godzinie 17:30 pierwsi ratownicy dotarli do poszkodowanych, zabezpieczając ich przed warunkami atmosferycznymi oraz termicznymi, oczekując na wsparcie. Po przybyciu kolejnych ratowników rozpoczęto ewakuację do dyżurki w schronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego na Połoninie Wetlińskiej w celu ogrzania i przywrócenia do stanu umożliwiającego dalszą ewakuację. O północy poszkodowani zostali przetransportowani do Wetliny. W całej akcji brało udział 13 ratowników.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com