środa, 21 lutego, 2024
+

  Rafał Ulatowski nowym trenerem piłkarskiej Resovii Rzeszów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 4 grudnia nowym trenerem Resovii Rzeszów został Rafał Ulatowski. 50-letni szkoleniowiec zastąpił na stanowisku Jakuba Żukowskiego, który był tymczasowym szkoleniowcem po odejściu Mirosława Hajdy.

  Pięćdziesięcioletni trener, który wcześniej współpracował m.in. z Zagłębiem Lubin, Cracovią, Lechią Gdańsk, Miedzią Legnica i GKS Bełchatów, dołącza do sztabu szkoleniowego Resovii. Jego dotychczasowe osiągnięcia to piąte miejsce w Ekstraklasie z Zagłębiem Lubin  i GKS Bełchatów jako pierwszy trener. Jako asystent Czesława Michniewicza zdobył również mistrzostwo i superpuchar Polski z Miedziowymi.

  W 2008 roku został mianowany asystentem selekcjonera reprezentacji Polski, Leo Beenhakkera, pełniąc tę funkcję przez siedem lat (2016-2023). W tym okresie był związany z Lechem Poznań, gdzie pełnił rolę szefa szkolenia akademii i odpowiadał za rozwój indywidualny młodych piłkarzy. Pod jego opieką znaleźli się obecni reprezentanci Polski, Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kamiński, Michał Skóraś i Filip Marchwiński.

  Prowadził rezerwy klubu z Poznania, osiągając z nimi awans do drugiej ligi. Pełnił funkcję trenera pierwszego zespołu Lecha (2018) po odejściu Nenada Bjelicy.

  W składzie sztabu szkoleniowego Resovii pozostaną Jakub Żukowski jako asystent trenera, Łukasz Sapela jako trener bramkarzy oraz Piotr Kotlarczyk jako trener przygotowania motorycznego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com