środa, 21 lutego, 2024
+

  Znamy zwycięzców konkursu fotograficznego w tym roku „Podkarpacka Ikonosfera”. W GFMR będzie można podziwiać te zdjęcia!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kilka dni temu, 28 listopada 2023 roku, rozstrzygnięto, kto zdobył nagrodę, tym samym został wyłoniony spośród wielu zgłoszeń, w organizowanym konkursie fotograficznym. Laureaci zostali wyłonieni przez Zarząd Województwa Podkarpackiego, a dokładniej powołane do tego jury. Na „ikonosferę” w tym roku 85 autorów zgłosiło w sumie 621 zdjęć. W tym roku wyłoniono cztery osoby, które jak się okazało wykonały najpiękniejsze zdjęcia. Uroczysta wystawa razem z wernisażem, na którym zobaczymy nagrodzone zdjęcia odbędzie się w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Na wystawie oprócz prac czwórki zwycięzców będą powieszone także fotografie najlepszej „osiemnastki”.

  Wszyscy, którzy chcieli wziąć udział w organizowanym konkursie musieli uchwycić w obiektywie krajobraz kulturowy Podkarpacia. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była szeroko rozumiana woda, szczególnie w odniesieniu do naszego regionu.

  W komisji, która decydowała o tym, kto zwycięży zasiedli: Maksymilian Rigamonti, Marcin Giba, Michał Drozd i Robert Godek. Przyznano nagrodę główną w wysokości 6000 zł Annie Białowąs. Zostały przyznane również trzy wyróżnienia w wysokości 3000 zł każde: Dariuszowi Delmanowiczowi, Bogdanowi Kaliszowi i Edwardowi Sońskiemu.

  Oprócz tego jury postanowiło uhonorować 18 autorów poprzez prezentację ich prac na wystawie pokonkursowej. W sumie na wystawie zostaną zaprezentowane fotografie 22 autorów: Artura Barwacza, Anny Białowąs, Jacka Cisło, Adriana Czecha, Dariusza Delmanowicza, Pawła Fiejdasza, Andrzeja Górnisiewicza, Kacpra Kaczorowskiego, Bogdana Kalisza, Łukasza Kosiby, Grzegorza Króla, Kamila Kulika i Agnieszki Sykały, Szymona Muszańskiego, Aleksandry Niziołek, Tomasza Okoniewskiego, Damiana Pękalskiego, Tadeusza Poźniaka, Natalii Sakowicz, Jakuba Soi, Edwarda Sońskiego i Artura Wysockiego.

  Wystawę tych zwycięskich fotografii będzie można oglądać od 4 do 11 grudnia 2023 roku. Wernisaż odbędzie się 4 grudnia o godzinie 18:00 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

  Wszystkim wygranym należą się szczególne gratulacje, a kolejny taki konkurs będzie organizowany w przyszłym, 2024 roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com