środa, 21 lutego, 2024
+

  Za nami Targi oraz Forum rzeszowskich organizacji pozarządowych, na których pojawiło się wielu przedstawicieli NGO z naszego miasta!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W minioną sobotę, 25 listopada 2023 roku, w Hotelu Metropolitan przy ul. J. Słowackiego 16 w Rzeszowie, zgromadzili się w jednym miejscu przedstawiciele z aż trzydziestu organizacji pozarządowych, działających na terenie naszego miasta, na zorganizowanych Targach. To była wspaniała okazja do zapoznania się z ofertą tych stowarzyszeń, posłuchania ich na panelach, do sieciowania, wymiany zdań czy nawiązania nowych kontaktów. Równolegle do Targów, odbywało się Forum organizacji pozarządowych. Prezentujemy, co działo się na jedynym takim wydarzeniu, w którym wzięło udział tak wiele osób z NGO, z Rzeszowa?

  Na początku, Forum otworzyła Pani Agnieszka Pieniążek –  Prezes Zarządu Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” oraz Pan Konrad Fijołek – Prezydent Miasta Rzeszów – stolica innowacji. W wydarzeniu udział wzięły również Pani Krystyna Stachowska Wiceprezydent Rzeszowa oraz Pani Anna Skiba – Radna Miasta Rzeszowa. Było to wydarzenie zorganizowane w formie czterech paneli dyskusyjnych, z udziałem ekspertów, wśród których znajdowała się liczna grupa przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli samorządu.

  Pierwszy panel miał tytuł – 𝗪𝘆𝘇𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮 𝘀𝘁𝗼𝗷𝗮̨𝗰𝗲 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗱 𝗜𝗜𝗜 𝘀𝗲𝗸𝘁𝗼𝗿𝗲𝗺, 𝗱𝗼𝘀́𝘄𝗶𝗮𝗱𝗰𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮 𝗶 𝗽𝗲𝗿𝘀𝗽𝗲𝗸𝘁𝘆𝘄𝘆 𝗳𝗶𝗻𝗮𝗻𝘀𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮. A na nim, głos zabrali – Monika Marković, Prezes Zarządu Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, Waldemar Ruszel, Prezes Zarządu Stowarzyszenie EWPM oraz twórca Instytutu Społecznego, Oskar Jurek, Prezes Zarządu Fundacji Misji Obywatelskiej.

  Na następnym panelu pod nazwą – 𝗪𝘀𝗽𝗼́ł𝗽𝗿𝗮𝗰𝗮 𝗝𝗦𝗧 𝘇 𝗡𝗚𝗢 wystąpili: Andrzej Burnat – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Miasta Rzeszów – stolica innowacji, Marcin Mołoń, Prezes Zarządu Fundacji na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL, Zbigniew Mieszkowicz, Prezes Zarządu Fundacja będzie dziko.

  W kolejnym, trzecim panelu pod nazwą – 𝗔𝗻𝗶𝗺𝗮𝗰𝗷𝗮/𝗮𝗸𝘁𝘆𝘄𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗮 𝘀𝗽𝗼ł𝗲𝗰𝘇𝗻𝗼𝘀́𝗰𝗶 𝗹𝗼𝗸𝗮𝗹𝗻𝗲𝗷 głos zabrali: Ewa Wróblewska, Członek Prezydium Rady Krajowej Federacji Konsumentów, Prezes Federacji Konsumentów z oddziałem w Rzeszowie, Patricia Mitro – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Rzeszowie, Natalia Boyko – Przedstawicielka i Moderatorka platformy, Loop Polska i Ukraina Talk To Loop

  Ostatni panel dotyczył 𝗯𝘂𝗱𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗺𝗮𝗿𝗸𝗶 𝗼𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗶. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Jarosław Reczek, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia, Marek Poręba – Przewodniczący Rady Fundacji Oksymoron, Ewelina Nycz, EMBA, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, członek Rada Działalności Pożytku Publicznego.

  Z kolei na Forum, organizowanym w tym samym miejscu, co rzeszowskie Targi, można było otrzymać dużą dawkę wiedzy, która została przekazana od organizacji, dla organizacji. Poruszanych tam było wiele ciekawych tematów oraz wątków razem z dyskusją. Wszyscy, którzy przemawiali na panelach, opowiadali o swoich doświadczeniach, ale też wyzwaniach, przed którymi stoją takie organizacje, a także o dobrych praktykach, jakie stosują w pracy w swoich stowarzyszeniach. Forum było idealnym miejscem do tego, by wszyscy jego uczestnicy zadawali wiele pytań oraz poruszali dodatkowe wątki.

  Na organizowanych Targach oraz Forum poruszono wiele zagadnień związanych z pracą organizacji pozarządowych, ale nie tylko. To było idealne miejsce i idealny czas do tego, by wynieść stamtąd wiele ważnych oraz przydatnych, cennych informacji. Wydarzenie to, zrzeszające NGOsów odbyło się w Rzeszowie po raz pierwszy. Może stanie się to cyklicznym spotkaniem, w kolejnych latach?

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com