sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Zbliża się Festiwal Podkarpackich Smaków w Górnie z gościem specjalnym, Zygmuntem Chajzerem!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Festiwal Podkarpackich Smaków w Górnie, w gminie Sokołów Małopolski, na Podkarpaciu, to niezwykła okazja do poznania bogactwa kulinarnego, tradycji i kultury regionu. Impreza, skierowana do wszystkich wytwórców produktów tradycyjnych, ekologicznych i regionalnych z województwa podkarpackiego, ma na celu ukazanie potencjału, jaki tkwi w lokalnych producentach i wytwórcach.

  Rozpoczynając od godziny 8:00, uczestnicy festiwalu będą mieli okazję zarejestrować się na Konkurs, który ma za zadanie wyłonienie najlepszych produktów pretendujących do miana produktu tradycyjnego. Następnie, od godziny 10:00 do 14:00, na scenie będą promowane wyroby z wieprzowiny, takie jak karkówka, kaszanka, kiełbasa, hot-dogi, oraz burgery. Specjalny słony i słodki stół dla dzieci będzie finansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego, co zapewni atrakcyjne dania dla najmłodszych festiwalowiczów.

  W międzyczasie, od 10:00 do 12:00, odbędzie się Konkurs na produkt pretendujący do miana produktu tradycyjnego, który będzie okazją do prezentacji najwyższej jakości lokalnych wyrobów. O godzinie 11:00 w Kościele Parafialnym w Górnie odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Wystawców i Organizatorów, stanowiąca symboliczne podziękowanie za zaangażowanie w promocję tradycji regionu.

  Od godziny 11:00 do 14:00 będzie również możliwość uczestnictwa w prezentacji i degustacji podkarpackich produktów tradycyjnych oraz zakupu unikatowego rękodzieła ludowego na kiermaszu. Występy Kapeli Ludowej z Krzemienicy i Zespołu Wokalnego „Voices” z MGOKSiR w Sokołowie Młp. wzbogacą atmosferę festiwalu, dodając nutkę lokalnej kultury i tradycji.

  Główny punkt festiwalowego programu nastąpi o godzinie 14:00, kiedy to odbędzie się uroczyste otwarcie Targów oraz przemówienia zaproszonych gości. Następnie, od godziny 14:30 do 15:00, laureaci Konkursu zostaną uhonorowani podczas specjalnej ceremonii wręczenia nagród.

  Na scenie festiwalowej kolejno zaprezentują się Kapela Ludowa z Krzemienicy, grupy taneczne działające w MGOKSiR w Sokołowie Młp., oraz zespół „Wesela Krzemienickiego”, który przybliży tradycje i obrzędy weselne regionu.

  Wieczorem, od godziny 18:00 do późnych godzin nocnych, festiwalowe emocje będą kontynuowane podczas zabawy tanecznej z udziałem zespołu „Cebula Band”, zapewniającego niezapomnianą atmosferę i rozrywkę dla wszystkich uczestników.

  Festiwal Podkarpackich Smaków to nie tylko okazja do degustacji lokalnych specjałów, ale także możliwość poznania bogactwa kulturowego i tradycji regionu. Wydarzenie łączy w sobie promocję lokalnych produktów, konkursy, degustacje, występy artystyczne oraz zabawy taneczne, tworząc niezapomnianą atmosferę świętowania i integracji społeczności lokalnej. To doskonała okazja, by odkryć i docenić unikatowe smaki i tradycje Podkarpacia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com